Atina’daki silahlı saldırıda dört ölü

Atina’nın sahil banliyösünde bir Yunan nakliye şirketinin eski bir çalışanı, şirket sahibi dahil olmak üzere üç kişiyi öldürdükten sonra intihar etti. Cinayetler, Glyfada’daki şirket binasına girerek gerçekleşti. Şüpheli, ilk katında iki erkek ve bir kadını öldürdükten sonra kendini içeride kilitledi.

Bir diğer şirket çalışanı radyo istasyonu Skai’ye verdiği demeçte, “Silah seslerini duydum ve masamın altına saklandım. Polis memurları bizi binadan çıkardı” dedi. Silahlı saldırgan, şirketin sahibinin yanı sıra şirketin eş direktörü olan damadını da öldürdü.

Saat 10:11’de şirket içinde bulunan bir çalışan tarafından polise bildirildi. Polis sözcüsü Konstantina Dimoglidou, silahlı saldırganın cenazesinin yanında, başına “muhtemelen kendini vurduğunu düşündüğümüz” bir silah olduğunu söyledi. Dimoglidou, saldırganın sahibin ailesi için çalıştığını ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

Yunan haber sitesi News247 tarafından paylaşılan bir videoya göre, şirket çalışanı saldırganın “Mısırlı kökenli” olduğunu ve “intikam için şirket yöneticilerini hedef aldığını” iddia etti. İddiaya göre, çalışanlara zarar gelmesini önlemek için şirketi terk etmeleri emredildi. Polis daha önce binaya girmiş ve saldırganın tuvalette hapsedilmiş iki kadını tahliye etmişti.

Çevredeki yollar kapatıldı ve binaya büyük bir polis gücü sevk edildi. European Product Carriers, 1979 yılında kurulmuş olup, web sitesine göre petrol tankeri gibi ortalama 35 gemilik bir filoya sahiptir. Yunan ve yabancı birçok nakliye şirketinin merkezi, Atina’nın güneyindeki deniz tatil beldesi Glyfada ve başkentin yakınındaki bir liman olan Pire’dedir.

Glyfada’da bulunan bir Yunan nakliye şirketinde eski bir çalışan, şirket sahibi ve iki diğer kişiyi öldürdükten sonra intihar etti. Cinayet, şirket binasında gerçekleşti ve şüpheli, kendini binanın içinde kilitledi. Şüpheli, şirketin sahibi ve eş direktör olan damadını da öldürdü. Başka bir çalışan, silah seslerini duyduğunu ve masanın altına saklandığını, polisin kendilerini binadan çıkardığını söyledi. Cinayet, saat 10:11’de şirket içerisinde bulunan bir çalışan tarafından polise bildirildi. Polis sözcüsü, saldırganın cenazesi yanında muhtemelen kendini vurduğunu düşündükleri bir silah olduğunu söyledi. Saldırganın şirket sahibinin ailesi için çalıştığı belirtiliyor. Bir videoya göre saldırganın Mısırlı kökenli olduğu ve intikam için şirket yöneticilerini hedef aldığı iddia ediliyor. Saldırganın içeride tutulan iki kadın tahliye edilmişti. Çevredeki yollar kapatılıp büyük bir polis gücü sevk edildi. European Product Carriers adlı nakliye şirketi, petrol tankeri ve diğer gemilerden oluşan bir filoya sahip olan ve 1979 yılında kurulan bir şirkettir. Yunan ve yabancı birçok nakliye şirketi, merkezlerini Glyfada’da yer alan deniz tatil beldesinde ve Atina’ya yakın olan Pire limanında bulundurur.

Aşağıda makalede kullanılan bazı anahtar terimlerin tanımları bulunmaktadır:

– Nakliye şirketi: Mal veya yolcu taşıması yapmak amacıyla kurulan şirketlerdir.
– Glyfada: Atina’nın güneyinde yer alan bir deniz tatil beldesidir.
– Pire: Atina’nın yakınında yer alan bir liman kentidir.
– Saldırgan: Cinayetleri işleyen kişi.
– Polis memuru: Hukuk uygulayıcılar ve kamu düzenini sağlamakla görevli olan devlet görevlileri.
– Cenaze: Ölen kişinin ölümünden sonra yapılan tören veya defin işlemleri.
– Muhtemelen: Büyük bir olasılıkla, tahminen.
– İntikam: Kişinin kendisine yapılan haksızlık veya zararı karşılamak amacıyla başka bir kişiye zarar verme veya ceza uygulama eylemi.
– Silahlı saldırgan: Silah kullanan ve saldırı gerçekleştiren kişi.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz:
European Product Carriers