Beklenmedik Yardım: Yerel Adamının Problemli Merdiven Asansörü Düzeltiliyor

Dawson, Pa. (KDKA) – KDKA-TV’nin Pazartesi günü ilk kez bildirdiği bir hikaye ile ilgili olarak, evinin merdiven asansörü arızalandıktan sonra güvenliğinden endişe eden bir yerel adamın güncellemesi var. Yukarı veya aşağı hareket edemeden sıkışacağından endişe eden adam, KDKA-TV’ye başvurdu.

“KDKA’yı aradım, bilemedim, bir hafta içinde – hatta henüz bir hafta olmadı, yarın bir hafta oluyor – merdiven asansörüm düzeltildi, güvendeyim ve iyiyim” dedi Scottie Cable.

Birkaç gün önce, Fayette County’de Dawson’dan bir adamın, kırılan merdiven asansörü konusunda yardım istemek için KDKA-TV’yi aradığını hatırlayabilirsiniz, ancak şansının olmadığı söylendi. Ancak son birkaç günde büyük değişiklikler oldu.

Cable’ın sevinci ciddi bir hayal kırıklığından sonra geliyor. Cable, asansörü kuran Leaf Home Safety Solutions şirketinin, orijinal 3,700 dolarlık merdiven asansörü bozulduktan sonra ömür boyu garantisinin geçerli olmayacağını ve tamirat için ödeme yapması gerektiğini söyledi.

“Tüm hayatımda bunun olmasından bıktım. Ve dedim ki, ‘bu sefer böyle yapmayacağım'” dedi. Sinirli ve çaresiz olan Scottie, yardım istemek için KDKA-TV’yi aradı. KDKA-TV, Cable’ın durumunu düzeltmek için şirket temsilcileriyle konuşabildi. Bundan kısa bir süre sonra, şirketin “Bununla ilgilenmek ve sorunu çözmek için gelip bakacağını, tamir etmeye çalışacaklarını söylediklerini, sorunu çözmek istediklerini” söylediği bildirildi.

Perşembe günü, Leaf Home Safety Solutions ortaya çıktı ve bunu gerçekleştirdi.

“Doğru şeyi yaptılar. Doğru şeyi yaptılar” dedi Cable.

Yürüyemeyen ve merdiven çıkamayan Cable, tamirin yapılmaması durumunda ne kadar zorluk yaşayacağını düşünüyordu, ayrıca ne kadar maliyet olacağını da. Leaf Home Safety Solutions, ona bununla ilgili endişelenmemesini söyledi. Scottie, tamirin zihninden büyük bir yük kaldırdığını söylüyor.

“Biliyor musun, gerçekten, gerçekten iyi hissediyorum” dedi. “Yukarı ve aşağı inebileceğimi, gece yatağa gidebileceğimi, sabah inebileceğimi biliyorum.”

“Ross, kameraman Aaron, size teşekkür etmek istiyorum. Ve KDKA’ya teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“Bunu yapamadığım zaman benim için yanımda oldunuz.”

Dawson, Pa. (KDKA) – KDKA-TV’nin Pazartesi günü yayınladığı bir hikayeyi takip eden yerel bir adamın güncellemesi: evinin merdiven asansörünün arızalandığından dolayı güvenlik endişesi yaşıyordu. Adam, asansörün sıkışma riskiyle ilgili endişelerini ifade etmek için KDKA-TV’ye başvurdu.

Scottie Cable, “KDKA’yı aradım, bir hafta kadar bir süre önce – henüz bir hafta olmadı, yarın bir hafta oluyor – asansörüm düzeltildi, kendimi güvende ve iyi hissediyorum” dedi.

Birkaç gün önce, Fayette County’deki Dawson’dan bir adamın, kırılan merdiven asansörü nedeniyle yardım istemek için KDKA-TV’yi aradığını hatırlayabilirsiniz, ancak destek olunamayacağı söylendi. Ancak son birkaç günde büyük değişiklikler yaşandı.

Cable’ın sevinci, ciddi bir hayal kırıklığından sonra geliyor. Cable, asansörü kurmuş olan Leaf Home Safety Solutions şirketinin orijinal 3,700 dolarlık asansörün arızalandıktan sonra ömür boyu garantisinin geçerli olmayacağını ve tamir için ödeme yapılması gerektiğini iddia etti.

“Bunun benim hayatımda bir daha olmamasını istiyorum. ‘Bu sefer farklı yapacağım’ dedim” dedi. Cable, sinirli ve çaresiz bir durumdayken, KDKA-TV’ye yardım istemek için başvurdu. KDKA-TV, Cable’ın durumunu düzeltmek için şirket temsilcileriyle görüşmeyi başardı. Kısa bir süre sonra, şirketin “Sorunun çözümü ve tamirat için gelip bakacaklarını ve bunu halletmek istediklerini” belirttiği bildirildi.

Perşembe günü, Leaf Home Safety Solutions ortaya çıktı ve sorunu çözdü.

“Doğru şeyi yaptılar. Doğru şeyi yaptılar” dedi Cable.

Yürüme ve merdiven çıkma yeteneği olmayan Cable, asansör tamiri yapılmazsa yaşayacağı zorlukları ve maliyetini düşündü. Leaf Home Safety Solutions, ona endişelenmemesini söyledi. Scottie, tamirin büyük bir yükten kurtulmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

“Biliyor musun, gerçekten, gerçekten iyi hissediyorum” dedi. “Yukarı ve aşağı inebileceğimi, geceleri yatağa gidebileceğimi, sabahları inebileceğimi biliyorum.”

“Ross, kameraman Aaron, size teşekkür etmek istiyorum. Ve KDKA’ya teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“Bana yardımcı olduğunuzda yanımda oldunuz.”

MAKALE İÇİN SSS BÖLÜMÜ:

S: Merdiven asansörünün arızalanması durumunda ne yapmalıyım?
C: Arızalanan bir merdiven asansörü durumunda, öncelikle asansörü sağlayan şirketle iletişime geçmek en iyisidir. Onlara sorunu bildirmek ve tamir talep etmek önemlidir.

S: Scottie Cable’ın asansörünü düzeltmek için kim yardımcı oldu?
C: Scottie Cable’ın asansörünü düzeltmek için Leaf Home Safety Solutions şirketi yardımcı oldu.

S: Cable’ın asansörünü düzeltmek ne kadar sürdü?
C: Tamiratın tamamlanması yaklaşık bir hafta sürdü.

TANIMLAR:

– Merdiven asansörü: Engelli, yaşlı veya hareket kısıtlılığı olan kişilere yardımcı olmak için merdiven boyunca hareket edebilen bir platform sunan bir asansör türüdür.

İLGİLİ LİNKLER:

KDKA
Leaf Home Safety Solutions