Bob Moore, Bob’s Red Mill’un Kurucusu, 94 Yaşında Hayatını Kaybetti

Bob Moore, uluslararası tam tahıllı gıda üreticisi Bob’s Red Mill’in kurucularından biri, 94 yaşında hayatını kaybetti. Moore’nin ölümü, Oregon merkezli şirket tarafından cumartesi günü evinde gerçekleştiği duyuruldu. 1978 yılında kurulan şirket başlangıçta sadece Portland bölgesine hizmet veriyordu, ancak yıllar içinde Kanada’dan Çin’e, Avustralya’ya kadar 70’ten fazla ülkede 200’den fazla ürün – arasında tahıllar, unlar ve baklagiller – satan küresel bir şirkete dönüştü.

2010 yılında Moore ve şirketin diğer kurucusu olan eşi Charlee, çalışanlara şirketin sahipliğini aktaran bir çalışan hisse planı oluşturdular. Şirketin basın açıklamasına göre, şirket şu anda 700’den fazla çalışanıyla %100 sahiptir.

Bob’s Red Mill CEO’su Trey Winthrop, Cumartesi günü yazılı bir açıklamada Moore’un mirasını hatırladı: “Kontrollü olmayan gıda yaklaşımı, saf, yüksek kaliteli malzemelere olan bağlılığı ve beslenme sağlığına odaklanan eğitim kuruluşlarına olan cömertliği gibi her şeyi gücü yettiğince gerçekleştirdi. Hepimiz, onun eski dünya yaklaşımını koruma sorumluluğumuzu ve motive olduğumuzu hissediyoruz.”

Oregon merkezli bir sosyal hizmetler kuruluşu olan Blanchet House’un yürütme direktörü Scott Kerman, Bob’s Red Mill’in yıllardır Blanchet House’a kahvaltıda yulaf ezmesi desteği sağladığını belirtti. Kerman, X (daha önce Twitter olarak bilinir) üzerinde Bob’s Red Mill’in Oregon’da bir hazine olduğunu ve Bob’un hikayesinin, birinci elden dinleme şansına sahip olduğu için büyüleyici ve ilham verici olduğunu söyledi.

Bob’s Red Mill, Moore için bir yaşam kutlamasının hala planlandığını belirtti.

Bob Moore, uluslararası tam tahıllı gıda üreticisi Bob’s Red Mill’in kurucularından biri olarak bilinir. Moore, 94 yaşında hayatını kaybetti. Oregon merkezli şirket, Moore’nin ölümünün cumartesi günü evinde gerçekleştiğini duyurdu. Bob’s Red Mill, 1978 yılında kurulmuş ve başlangıçta sadece Portland bölgesine hizmet veriyordu. Ancak yıllar içinde büyüyerek Kanada’dan Çin’e, Avustralya’ya kadar 70’ten fazla ülkede 200’den fazla ürün satan küresel bir şirket haline geldi. Bu ürünler arasında tahıllar, unlar ve baklagiller bulunmaktadır.

2010 yılında Bob Moore ve eşi Charlee, şirketin hisselerini çalışanlara devreden bir çalışan hisse planı oluşturdular. Şu anda şirketin %100 hissesi çalışanlara aittir ve şirketin 700’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Bob’s Red Mill CEO’su Trey Winthrop, Moore’un mirasını hatırlatarak onun gıda alanında yaptığı önemli katkıları vurguladı. Winthrop, Moore’un kontrollü olmayan gıda yaklaşımı, kaliteli malzemelere olan bağlılığı ve beslenme sağlığına odaklanan eğitim kuruluşlarına olan cömertliği gibi özelliklerini takdir etti.

Oregon merkezli sosyal hizmetler kuruluşu Blanchet House’un yürütme direktörü Scott Kerman, Bob’s Red Mill’in yıllardır Blanchet House’a kahvaltıda yulaf ezmesi desteği sağladığını belirtti. Kerman, Bob’s Red Mill’in Oregon’da bir hazine olduğunu ve Bob’un hikayesinin büyüleyici ve ilham verici olduğunu söyledi.

Bob’s Red Mill, Bob Moore için bir yaşam kutlamasının hala planlandığını açıkladı.

Anahtar terimler ve jargon:
– Bob’s Red Mill: uluslararası tam tahıllı gıda üreticisi bir şirket.
– Tahıllar: Bitkilerin yenilen kısımlarından yapılan yiyecekler.
– Unlar: Tahıl veya baklagil tanelerinin öğütülmesiyle elde edilen toz.
– Baklagiller: Bezelye, mercimek, fasulye gibi bitkilerin tohumlarından elde edilen yiyecekler.
– Çalışan hisse planı: Şirketin hisselerinin çalışanlara devredildiği bir düzenleme.
– Miras: Bir kişinin geride bıraktığı değerler veya etki.
– Kontrollü olmayan gıda yaklaşımı: Katkısız, doğal ve sağlıklı gıdalar üretme felsefesi.
– Beslenme sağlığı: Sağlıklı beslenmeyle ilgili konular.
– Blanchet House: Oregon merkezli bir sosyal hizmetler kuruluşu.

Önerilen ilgili bağlantılar:
Bob’s Red Mill (Ana web sitesi)
Blanchet House (Resmi web sitesi)