Greenland Technologies Announces Spin-Off of Drivetrain Systems Business

Greenland Technologies Holding Corporation (Nasdaq: GTEC) dün yaptığı bir açıklamayla, şirketin Yönetim Kurulu’nun (“Yönetim Kurulu”) drivetrain sistemleri işini ayırma kararı aldığını ve elektrikli endüstriyel araçlar ve drivetrain sistemleri segmentlerini bağımsız iki şirkete ayırmak için bir planı onayladığını duyurdu. Şirket, drivetrain sistemleri segmentini Grönland hissedarlarına vergisiz olarak dağıtarak bu şirketleri oluşturmayı planlamaktadır. Ekonomik koşullar ve finansal piyasalardaki değişiklikler göz önüne alındığında, planlanan spin-off’un gerçekleşeceğine veya belirlenen takvimde gerçekleşeceğine dair herhangi bir garanti bulunmamaktadır.

Yönetim Kurulu daha önce Greenland Technologies’in iş portföyü ve sermaye tahsis seçeneklerinin gözden geçirilmesini yetkilendirmiş ve hissedar değerini artırmayı hedefleyen bir incelemenin sonucunda, drivetrain sistemleri işinin, Greenland Technologies’in geri kalanından ayrı, bağımsız bir şirket olarak en çekici stratejik seçenek olduğuna karar vermiştir.

Önerilen spin-off’tan sonra Grönland, mevcut sanayi elektrikli aracı işini içeren HEVI markası altında yalnızca bu işle ilgilenecektir. Yönetim Kurulu tarafından onaylanan stratejik plana göre, Greenland’in mevcut malzeme taşıma makineleri ve araçları için drivetrain sistemleri, spin-off’tan sonra OTC piyasasında ayrı, bağımsız bir şekilde yönetilen ve halka arz edilen bir şirket olarak faaliyet gösterecektir. Mevcut Grönland hissedarları, paylarında herhangi bir değişiklik olmaksızın sahip olmaya ve alım satım yapmaya devam edeceklerdir. Ayrıca, endüstri dışı EV faaliyetlerinden oluşan yeni spin-off şirketinde belirlenecek bir hisse tahsisine de sahip olacaklardır.

Greenland’ın CEO’su Raymond Wang, “Greenland, entegre iş yapısı sayesinde finansal, stratejik ve operasyonel olarak yararlanmıştır. Ancak, işimizin küresel bir jeopolitik ortamda artan volatilitesi nedeniyle hisse fiyatımıza yeterince yansımadığını gözlemledik. Ancak şu anda, HEVI adı altında gerçekleşen yeniden markalama süreciyle sanayi elektrikli araç işimizde kritik bir aşamaya geldik. Dikkatli bir inceleme, analiz ve tartışmadan sonra, Yönetim Kurulu, önerilen yeni stratejik yapılanmanın ekibimize odaklanmalarına ve sanayi elektrikli araç pazarının beklenen büyümesi göz önüne alındığında yatırımlarımızın getirisini en üst düzeye çıkarmamıza olanak tanıyacağına inanmaktadır. Tüm hissedarlar için değer yaratmaya öncelik verirken ilerledikçe sizi güncellemekten memnuniyet duyarız” dedi.

Greenland Technologies Holding Corporation hakkında
Greenland Technologies Holding Corporation (NASDAQ: GTEC), malzeme taşıma makineleri ve elektrikli araçlar için drivetrain sistemleri ve elektrikli endüstriyel araçların geliştiricisi ve üreticisidir. Şirketin temiz sanayi ağır ekipman bölümü hakkında bilgiye HEVI Corp.’un sitesinden ulaşılabilir.

Güvenli Liman Beyanı
Bu basın bülteni “ileriye dönük beyanlar” içerebilir. Bu tür beyanlar, Greenland’ın gelecekteki olaylarla ilgili mevcut görüşlerini yansıtmakta olup, Greenland’ın kontrolü dışındaki birçok risk ve belirsizliğe tabidir. Bunlar arasında Greenland’ın spin-off’u planlandığı şekilde ve belirlenen takvimde gerçekleştirebilme yeteneği, spin-off ile oluşturulan bağımsız şirketlerin birleşik işlem fiyatının veya Grönland’ın bölünme öncesi hisse fiyatının daha fazla veya eşit olmaması gibi riskler yer almaktadır ve bunlar U.S. Securities and Exchange Commission (“SEC”) ile birlikte Greenland’in Form 10-K ile sunulan Risk Faktörleri bölümünde belirtilmiştir. Kopyalar SEC’nin web sitesinde, www.sec.gov adresinde bulunmaktadır. “Beklemek”, “tahmin etmek”, “proje etmek”, “bütçeleme etmek”, “ön görmek”, “anlamak”, “planlamak”, “olabilir”, “olacak”, “salt,” “inandırk”,””tahmin ediyor”, “potansiyel”,”sürdürmek” ve benzeri ifadeler, bu tür ileriye dönük beyanları tanımlamak için kullanılmaktadır. Bu ileriye dönük beyanlar, Greenland’ın gelecekteki performansı ile ilgili beklentileri de içermektedir. Ayrıca, COVID-19 virüsünün daha da yayılması veya başka bir dalga yaşanması ve bunun Şirket’in faaliyetlerine, Şirket’in ürünlerine olan talebe, küresel tedarik zincirlerine ve genel olarak ekonomik faaliyete olan etkisi konusunda belirsizlik bulunmaktadır. Bu risklerin veya belirsizliklerin birden fazlası gerçekleşirse veya ileriye dönük beyanların altında yatan varsayımlar yanlış çıkarsa, burada amaçlanan, planlanan, beklenen veya beklenmeyen şekilde gerçek sonuçlar açıklananlardan önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Bu haber bülteninin içerdiği beyanlar, geçmiş trendler veya faaliyetler hakkında bilgi vermek amacıyla alınmamalıdır. Greenland, yasalar gereği dışında, bu ileriye dönük beyanları güncelleme niyetinde değildir.

Greenland Technologies Holding Corporation (Nasdaq: GTEC), işlerini ayrı iki şirkete ayırmak için bir planı onayladı. Şirket, drivetrain sistemleri segmentini Grönland hissedarlarına vergisiz olarak dağıtarak bu şirketleri oluşturmayı planlamaktadır. Planlanan spin-off’un gerçekleşeceğine veya belirlenen takvimde gerçekleşeceğine dair herhangi bir garanti bulunmamaktadır.

Yönetim Kurulu, Greenland Technologies’in iş portföyü ve sermaye tahsis seçeneklerini gözden geçirdi ve drivetrain sistemleri işinin en çekici stratejik seçenek olduğuna karar verdi.

Önerilen spin-off’tan sonra Grönland, HEVI markası altında yalnızca mevcut sanayi elektrikli araç işiyle ilgilenecektir. Mevcut malzeme taşıma makineleri ve araçları için drivetrain sistemleri, spin-off’tan sonra OTC piyasasında ayrı, bağımsız bir şekilde yönetilen ve halka arz edilen bir şirket olarak faaliyet gösterecektir. Mevcut Grönland hissedarları, paylarında herhangi bir değişiklik olmaksızın sahip olmaya devam edeceklerdir.

Greenland’ın CEO’su Raymond Wang, önerilen yeni stratejik yapılanmanın ekibin odaklanmasına ve yatırımların getirisini en üst düzeye çıkarmasına olanak tanıyacağına inandığını belirtti.

Greenland Technologies Holding Corporation, malzeme taşıma makineleri ve elektrikli araçlar için drivetrain sistemleri ve elektrikli endüstriyel araçların geliştiricisi ve üreticisidir.

Detaylı bilgi için şirketin HEVI Corp.’un sitesine bakabilirsiniz.

Bu basın bülteni ileriye dönük beyanlar içerebilir. Bu tür beyanlar, Greenland’ın gelecekteki olaylarla ilgili mevcut görüşlerini yansıtmaktadır ve birçok risk ve belirsizliğe tabidir. Greenland’ın spin-off’u planlandığı şekilde gerçekleştirme yeteneği gibi riskler içermektedir. Greenland, bu ileriye dönük beyanları güncelleme niyetinde değildir.

Related link: Greenland Technologies Holding Corporation