Kamyon Sürücüsü İtiraf Etti: Şirket Kredi Kartıyla Lotarya Bileti Satın Aldım

LARGO, Fla. – Bir Pinellas County Kamyon Şirketi sürücüsü, şirket kredi kartıyla “birkaç bin dolar” değerinde lotarya bileti satın aldığını itiraf ettikten sonra Pazartesi sabahı tutuklandı. Pinellas County Şerif Ofisi’ne göre, Warren Alexander Johnson ($20,000-$50,000) dolandırıcılık düzenlemesiyle suçlandı.

Johnson, All Phase Paving’in bir kamyon sürücüsü olduğu belirtiliyor. Bir yazılı ifadeye göre şirketin sahibi 2023 Eylül ayında şirketin Chase Bank kredi kartlarından birinde birkaç bin dolarlık sahte harcamalar tespit etti. All Phase Paving’in sahibine göre, Johnson da dahil olmak üzere sadece üç kişinin şirketin banka hesabına ait kredi kartlarına sahip olduğu belirtiliyor. Kartlar sadece işle ilgili harcamalar için kullanılması gerekiyordu.

Şerif ofisi, kredi kartlarının her birinin farklı numaralara sahip olduğunu ve her bir çalışana atandığını açıkladı. Şirket sahibi, Johnson’ın elindeki kartın toplamda $31,693.08 tutarındaki masraflar için birkaç farklı bakkalda kullanıldığını kart ekstrelerini inceledikten sonra fark etti.

Sahte harcamaları gören şirket sahibi, sadece Johnson tarafından kullanılan şirket aracının takip bilgilerine baktı. Takip bilgilerinin ve durakların sahte kredi kartı harcamalarıyla örtüştüğünü belirten şirket sahibi, Johnson ile yüzleştikten sonra kartı lotarya biletleri satın almak için kullandığını itiraf etti.

Yetkililere göre, herhangi bir güvenlik kamerası görüntüsü bulunmamasına rağmen, Johnson’ın sık sık ziyaret ettiği bir mağaza müdürü, Johnson’ın daima iş kamyonunu mağazaya getirdiğini doğruladı. Müdür, Johnson’ın sürekli olarak kredi kartını kazı kazan biletleri satın almak için kullandığını ifade etti.

LARGO, Fla. – Pinellas County’deki bir kamyon şirketi sürücüsü olan Warren Alexander Johnson, şirketin kredi kartıyla lotarya bileti satın aldığını itiraf etti ve Pazartesi sabahı dolandırıcılık gerekçesiyle tutuklandı. Johnson, All Phase Paving’in bir kamyon şoförü olduğunu söylüyor. Şirketin sahibi, şirketin kredi kartlarında sahte harcamalar keşfetmesi üzerine Johnson’ı suçladı.

Şüpheli kartların her birinin farklı numaralara sahip olduğu ve her bir çalışana atandığı belirtiliyor. Şirket sahibi, Johnson’ın kullandığı kartın toplamda 31.693,08 dolarlık harcamalar için kullanıldığını fark etti.

Şirket sahibi, şüphelerini uyandıran Johnson tarafından kullanılan şirket aracının takip bilgilerini inceledi. Takip bilgileri ve duraklar, sahte kredi kartı harcamalarıyla uyumlu olduğu görüldü. Johnson ile yüzleştikten sonra, kendisinin lotarya biletleri satın almak için kartı kullandığını itiraf etti.

Güvenlik kamerası görüntüsü olmamasına rağmen, Johnson’ın sık sık ziyaret ettiği bir mağaza müdürü, Johnson’ın sürekli olarak kredi kartını kazı kazan biletleri satın almak için kullandığını doğruladı.

Anahtar terimler:
– Pinellas County: Pinellas County, Florida’da bir ilçedir.
– Kamyon şirketi: Ticari amaçlarla kamyon taşımacılığı yapan bir şirket.
– Kredi kartı dolandırıcılığı: Bir kişinin veya kuruluşun başka birinin kredi kartı bilgilerini izinsiz olarak kullanması.
– Sahte harcamalar: Gerçek olmayan veya izinsiz olarak yapılan harcamalar.
– Lotarya bileti: Şans oyunlarından biri olan lotaryaya katılmak için satın alınan bilet.

Önerilen ilgili bağlantı:
Pinellas County