Kansas State University’nin Online Programları Yine Başarıyla Değerlendirildi

Kansas State University’nin online programları, sürekli olarak okulların başarı sıralamasında iyi dereceler alan bir dijital medya şirketi tarafından en iyi programlar arasında gösterildi. K-State, U.S. News & World Report’ın 2024 en iyi online programlar listesinde 10 kategoride ilk 32 içine girmeyi başardı. Üniversitenin en yüksek derecesi eğitim alanında bir online yüksek lisans programına ait. Rapora göre, K-State, ulusal düzeyde 12. sırada ve Amerikalı gaziler arasında ise 3. sırada yer aldı. Ayrıca, işletme alanındaki online yüksek lisans programları da geçen yıla göre 43. sıradan 9. sıraya yükselerek üniversitenin en yüksek derecesini elde etti.

Geçici rektör ve icra başkan yardımcısı Debbie Mercer, sonuçların K-State’in Next-Gen stratejik planını hayata geçirme yolunda olduğunu “doğruladığını” söyledi. Programın yenilikçi olmayı ve istikbalde başarıları için istedikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda programlar sunmayı amaçladığını belirtti. Mercer, yazılı açıklamasında, “Dünya çapında öğrencilere yüksek kaliteli eğitim seçenekleri sunmak için online programlarımızı genişletmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

K-State’e göre, U.S. News & World Report, derecelendirmeleri belirlemek için 1.600’den fazla online lisans ve yüksek lisans derecesi programını değerlendirdi ve programların öğrenci katılımı, öğretim kadrosu nitelikleri, öğrenci hizmetleri ve teknoloji gibi çeşitli alanlarda etkinliklerini analiz etti. Online programlar ayrıca emekli Amerika Birleşik Devletleri hizmet mensuplarına ne kadar etkili hizmet sunduklarına göre de değerlendirildi.

K-State’in online lisans programları, ulusal düzeyde 39. sıradan 32. sıraya yükseldi ve gazilere yönelik olarak 3 basamak yükselerek 20. sırada yer aldı. İşletme alanındaki online lisans programları da 24. sıradan 23. sıraya yükseldi.

U.S. News & World Report, K-State’in online MBA programlarını ulusal düzeyde 18. sırada ve gazilere yönelik olarak 16. sırada, ayrıca online mühendislik yüksek lisans programlarını da ulusal düzeyde 23. sırada ve emekli hizmet mensuplarına yönelik olarak 15. sırada değerlendirdi.

K-State şu anda kampüs programlarıyla aynı öğretim kadrosu tarafından sunulan 150’den fazla online derece seçeneği sunmaktadır.

Kansas State University, bir dijital medya şirketi tarafından en iyi programlar arasında gösterildi. Üniversite, U.S. News & World Report’ın 2024 en iyi online programlar listesinde 10 kategoride ilk 32 içinde yer almayı başardı. Öğrenci katılımı, öğretim kadrosu nitelikleri, öğrenci hizmetleri ve teknoloji gibi çeşitli alanlarda etkinliklerini analiz etmek için 1.600’den fazla online lisans ve yüksek lisans derecesi programı değerlendirildi.

K-State’in en yüksek derecesi bir online eğitim yüksek lisans programına ait. Üniversite, ulusal düzeyde 12. sırada ve Amerikalı gaziler arasında ise 3. sırada yer aldı. Ayrıca, işletme alanındaki online yüksek lisans programları da geçen yıla göre 43. sıradan 9. sıraya yükselerek üniversitenin en yüksek derecesini elde etti.

Geçici rektör ve icra başkan yardımcısı Debbie Mercer, sonuçların K-State’in Next-Gen stratejik planını hayata geçirme yolunda olduğunu “doğruladığını” belirtti. Üniversite, online programlarını genişletmeye ve geliştirmeye devam ederek dünya çapında öğrencilere yüksek kaliteli eğitim seçenekleri sunmayı hedeflemektedir.

K-State şu anda kampüs programlarıyla aynı öğretim kadrosu tarafından sunulan 150’den fazla online derece seçeneği sunmaktadır.

Some key terms/jargon used in the article:
– Online programlar: Fiziksel bir kampüse gitmek yerine internet üzerinden erişilebilen eğitim programları.
– Dijital medya: İnternet ve diğer dijital teknolojileri kullanarak bilgiyi paylaşan ve ileten medya.
– U.S. News & World Report: Amerika Birleşik Devletleri’nde bir haber dergisi ve web sitesi olan U.S. News & World Report’ın eğitim sıralamalarını yayımladığı bölümü.
– Lisans programı: Lisans derecesi almak için takip edilen eğitim programı.
– Yüksek lisans programı: Yüksek lisans derecesi almak için takip edilen eğitim programı.
– MBA (Master of Business Administration): İşletme alanında yüksek lisans derecesi.
– Mühendislik yüksek lisans programı: Mühendislik alanında yüksek lisans derecesi almak için takip edilen eğitim programı.

Suggested related links:
Kansas State University
U.S. News & World Report