Kingston Belediye Başkanı Faturalama Şirketi İle Ambulans Hizmetlerinde Masrafları Karşılamayı Umuyor

Kingston Belediye Başkanı Steve Noble, şehir tarafından yürütülen Kingston İtfaiye Departmanı ambulans hizmeti için bir faturalama şirketinin Nisan ayına kadar göreve başlamasını umduğunu söylüyor. Noble, Çarşamba günü Ortak Konsey Mali Komitesi’ne şehrin faturalama şirketleri için bir Talep Yazısı (RFP) yayınladığını ve RF’lerin Mart’ın ilk haftasında geri gelmesini beklediğini belirtti.

Bir faturalama şirketi göreve başladığında, şehir ambulans hizmeti işletmek için yaptığı masrafları karşılamak için hastaların sigorta şirketlerine fatura kesmeyi hedefliyor.

Noble, “Bu, orada bulunan tüm farklı sigorta fatura şirketlerine başvurmamıza yardımcı olacak” dedi. “Bu konuda uğraşan en az birkaç şirket var ve birkaçı şehirle çalışma konusunda ilgi gösterdi” dedi.

Noble, Cambridge Danışmanlık Grubu ile birlikte RFP üzerinde çalıştığını söyledi. Danışmanların şehrin tüm gerekli prosedürleri izleyen bir faturalama şirketi bulabilmek için doğru soruları sorduğundan emin olmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Noble, Nisan ayında bir faturalama şirketi getirmenin şehrin Ocak 1’de Empress EMS’den ambulans hizmetini devraldığı tarihten itibaren ambulans hizmetinin masraflarını azaltmaya yardımcı olmasını umduğunu söyledi.

Noble’a göre, Kingston İtfaiye Departmanı şu ana kadar 552 çağrıya yanıt verdi ve yaklaşık 350 kişiyi hastaneye götürdü. Bu, şehirde günlük olarak yaklaşık 12.5 ambulans çağrısına denk geliyor, ekledi.

Noble, bazen hastaların doktora gitmeleri önerilse bile hastaneye gitmeyi reddettiklerini belirtti.

Noble, şu anda bir ileri yaşam destek ve bir temel yaşam destek ambulansının 24/7 çalıştığını, şehrin şu anda seçili vardiyalarda personel izin verdiğinde iki ileri yaşam destek birimi kullandığını söyledi.

Noble, Alderwoman Sara Pasti tarafından istendiğinde, yangın kamyonlarının ambulanslara yanıt vermeye devam ettiğini söyledi.

Noble, geri faturalama yapabilmek için itfaiyenin verilen hizmetlere ilişkin iyi kayıtlar tutmasının gerektiğini belirtti. İtfaiyenin hasta adı, adresi, yaşadığı tıbbi sorun ve verilen hizmetler gibi verileri içeren dijital bir hasta formu olan “PCR” adlı bir form kullanmasının söz konusu olduğunu belirtti.

Noble, şehirin sigorta bilgilerini, hastane gitmeyi reddeden kişilerin bile bazı durumların faturalandırılabileceğini düşündüğünü belirtti, ancak şehir tarafından seçilecek faturalama şirketinin bu konuda daha iyi bir değerlendirme yapabileceğini belirtti.

Tierney ayrıca, sigortası olmayan veya ödemeyi reddeden bir kişiyi tahsilata göndermenin veya vergi borcu olarak eklemesinin gerekip gerekmediğini sordu.

Noble, şehirin, insanların ek maliyetler talep edilip edilmeyeceği ve ödeyemeyen insanların tahsilata gönderilip gönderilmeyeceği konusunda bir politika oluşturmak üzerinde çalıştığını belirtti.

Noble, “Genel olarak, insanları tahsilata göndermeyeceğiz” dedi. “Bunları önümüzdeki aylarda keşfedeceğiz”.

Noble, şehrin konsolide raporunun onaylanmasından sonra şirketin gelecekteki personel ihtiyaçlarına ve çağrı hacmine dayalı olarak gelecek görevleri değerlendirmesine yardımcı olacak olan Cambridge Danışmanlık şirketiyle çalışmaya devam edeceğini söyledi. Noble, bu raporun Mart sonuna kadar Ortak Konsey’e sunulmasını beklediğini belirtti.

Noble, şehrin bu verilere ve nelerin faturalandırılabileceğine ilişkin sağlam bir bilgiye sahip olduktan sonra, şehrin hizmeti tam olarak personelle donatabileceğini söyledi. Noble, bu sayının sonunda 16 ek personel kadar yüksek olabileceğini belirtti. Bu sayı, kıdemliyle birlikte sekiz itfaiyeciyi içerir, bunların üçü paramedik ve beşi EMT’dir, belirtti.

Noble, Çarşamba akşamı Mali Komite’ye yeni işe alımların durumu hakkında da bilgi verdi.

Şu anda tıbbi ve fiziksel testlerden geçtikleri ve eğitime tabi tutulduklarını ve yakında sokaklarda olmalarının beklendiğini belirtti. Yeni işe alımların arasında üç kadın ve en az iki dil bilen kişi olduğunu belirtti.

Halen beş adayın yer aldığı sıralama listesinden yapılan testlerde en yüksek puanı alan kişilerin arasından seçildiğini belirtti.

“Şu anda fazla mesai yapmış olan mevcut personele yardımcı olacak yeni personelden dolayı çok heyecanlıyız” dedi.

Kingston Belediye Başkanı Steve Noble, Kingston İtfaiye Departmanı ambulans hizmeti için bir faturalama şirketinin Nisan ayına kadar göreve başlamasını umduklarını belirtiyor. Noble, şehir tarafından yayınlanan bir Talep Yazısı (RFP) ile faturalama şirketlerine başvuru talep ettiklerini ve başvuruların Mart’ın ilk haftasında geri döneceğini söyledi.

Faturalama şirketi göreve başladığında, hastalara fatura kesme amacıyla sigorta şirketlerine başvurarak ambulans hizmetinin masraflarını karşılamayı hedefliyorlar.

Bu konuda çalışabilecek birkaç faturalama şirketi olduğunu belirten Noble, Cambridge Danışmanlık Grubu ile birlikte RFP üzerinde çalıştıklarını ve doğru sorular sormak için danışmanların yardımını aldıklarını söyledi.

Noble, Nisan ayında faturalama şirketini getireceklerinin ambulans hizmetinin masraflarını azaltmaya yardımcı olacağını ve şuana kadar 552 çağrıya yanıt verdiklerini ve yaklaşık 350 kişiyi hastaneye götürdüklerini söyledi.

Kingston İtfaiye Departmanı şu anda bir ileri yaşam destek ve bir temel yaşam destek ambulansının 24/7 çalıştığını belirten Noble, gerektiğinde iki ileri yaşam destek birimi kullandıklarını belirtti.

Faturalama yapabilmek için itfaiyenin iyi kayıtlar tutması gerektiğini söyleyen Noble, hastaların sigorta bilgilerinin yanı sıra diğer verileri içeren “PCR” adlı bir form kullanacaklarını belirtti.

Şehir tarafından seçilecek faturalama şirketinin hastane gitmeyi reddeden kişilerin bile bazı durumların faturalandırılabileceğini belirlemek konusunda daha iyi bir değerlendirme yapabileceğini söyledi.

Şehirin, ek maliyetlerin talep edilip edilmeyeceğine ve ödeyemeyen insanların tahsilata gönderilip gönderilmeyeceğine ilişkin bir politika üzerinde çalıştığını belirten Noble, genel olarak insanları tahsilata göndermeyeceklerini ve bu konuda çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Cambridge Danışmanlık şirketiyle işbirliğine devam edeceklerini belirten Noble, gelecek görevleri değerlendirmek için raporu Mart sonuna kadar sunmayı beklediklerini söyledi.

Şehrin bu verilere dayanarak hizmeti tam olarak personelle donatabileceğini söyleyen Noble, bu sayının 16 ek personel kadar yüksek olabileceğini belirtti. Bu personel arasında paramedik ve EMT’lerin de bulunduğunu söyledi.

Yeni işe alımların durumu hakkında bilgi veren Noble, testlerden geçen ve eğitime tabi tutulan adaların yakında sokaklarda olacağını belirtti. Yeni personelin arasında dil bilen kişilerin de olduğunu belirtti.

Mevcut personele yardımcı olacak yeni personelden heyecan duyduklarını söyleyen Noble, şu anda fazla mesai yapan personel için bu durumun bir rahatlama sağlayacağını belirtti.

Kaynak: [Kingston ambulans faturalama şirketi için Kraliyet İradesi üzerinde çalışıyor](https://www.dailyfreeman.com/news/kingston-working-on-royal-consent-for-ambulance-billing-company/article_ee94400a-9f59-11eb-8f5c-37aa4b34f73e.html)