Kredi Kartı Kullanarak İşvereninden Tensikatlar Yapmakla Suçlanan Kadın

St. Louis County, Mo. – St. Louis County’deki bir kadın, eski işvereninin kredi kartını kullanarak on binlerce dolarlık kişisel alışverişler yapmakla suçlanıyor.

Chesterfield Polis Departmanı’nın olası sebep belirten açıklamasına göre, yaşının belirtilmediği Jessica Branham, bir çimento üreticisinde çalışıyordu ve şirketin kredi kartı tahsis edilmişti.

Polis, Branham’ın 11 Ağustos 2022 ile 5 Şubat 2023 tarihleri arasında bu kartla 65.000 doların üzerinde kişisel alışveriş yaptığını iddia ediyor.

23 Şubat 2023’te şirketin başkan yardımcısının, Branham’a alışverişler hakkında soru sormasıyla birlikte Branham, kartı yanlışlıkla kullanmış olduğunu iddia etti ve o akşam şirkete bir istifa e-postası gönderdi.

St. Louis County İcra Dairesi, Branham’ı 25.000 dolar veya daha fazla çalmakla suçladı. Mahkemede 13 Mart’ta duruşmaya çıkacak.

St. Louis County, Mo. – St. Louis County’de yaşayan bir kadın, eski işvereni olan çimento üreticisinde çalışırken işvereninin kredi kartını kişisel alışverişler için kullanmakla suçlanıyor. Chesterfield Polis Departmanı tarafından yapılan açıklamaya göre, Jessica Branham isimli kadının, 11 Ağustos 2022 ile 5 Şubat 2023 tarihleri arasında bu kartla 65.000 doların üzerinde alışveriş yaptığı iddia ediliyor. Branham, şirketin başkan yardımcısı tarafından soruşturulduktan sonra, kartı yanlışlıkla kullandığını öne sürmüş ve istifa ettiğini bildiren bir e-posta göndermiştir. St. Louis County İcra Dairesi, Branham’ı 25.000 dolar veya daha fazlasını çalmakla suçlamaktadır ve bu suçlamalarla ilgili duruşma Mart ayında yapılacaktır.

Bu makalede kullanılan bazı terimler şunlardır:
– Çimento üreticisi: Çimento üreten bir şirket veya kuruluş.
– Kredi kartı tahsis etmek: Bir kişi veya kuruluşa, kredi kartı kullanma yetkisi vermek.
– İstifa etmek: Bir iş veya görevden ayrılmak.

İlgili linkler:
St. Louis County Resmi Websitesi