Kroger Şirketi Kentucky’ye Her İçin 11 Katkıda Bulundu

Kentucky Başsavcısı Russell Coleman, Pazartesi günü, Kroger şirketinin Kentucky’deki yıkıcı uyuşturucu krizindeki rolü nedeniyle dava açıldığını duyurdu.
2006-2019 yılları arasında, Kroger ve Kentucky’deki 100’den fazla eczanesi, herhangi bir makul önlem olmadan toplumlara milyonlarca doz yayılan tüm opiyat hapların% 11’inden fazlasından sorumluydu.
Dava, Bullitt Circuit Mahkemesi’nde açıldı ve Kroger’a şunların iddia edildiği belirtiliyor:

• 2006-2019 yılları arasında Kentucky için dört milyar morfin miligram eşdeğer (MMEd) opiat satın aldı. Bu, yaklaşık 444 milyon opiat dozuna denk geliyor;
• 2006-2019 yılları arasında Kentucky’deki eczanelerine yaklaşık 194 milyon hidrokodon hap dağıttı; ve
• Şüpheli opioid siparişlerini durdurmada herhangi bir etkili izleme programı uygulamadı.
“Kroger, on yılı aşkın bir süredir Kentucky’yi neredeyse düşünülemeyen miktarda opiat haplarıyla doldurdu ve doğrudan bağımlılığa, acıya ve ölüme yol açtı,” dedi Savcı Coleman. “Kroger, ailelerin uzun süre güvendiği bu tehlikeli ve son derece bağımlılık yapıcı maddeleri çok kolay erişilebilir hale getirdi. En kötüsü, Kroger hiçbir zaman şüpheli aktivite veya kötüye kullanımı bildirmek için resmi bir sistemi, eğitimi veya hatta bir dizi kılavuz belirlemedi. Sınıflardan, iş gücünden ve tüm ailelerden geçerek devam eden bağımlılık belası, yıkıcı sonuçtur.”
Bir dağıtıcı ve dağıtıcı olarak, Kroger olağandışı reçeteleme kalıplarını ve şüpheli siparişleri takip etme yeteneğine sahip olan yeterli gerçek zamanlı veriye erişimi vardı. Açık kırmızı bayraklara rağmen, Kroger 2007-2014 yılları arasında Kentucky’de tek bir şüpheli reçeteyi bildirmedi.
Hiçbir eyalet, Kentucky’deki opioid salgınından daha fazla etkilenmedi ve sonuçlar, Kentucky’deki birçok aile için acı ve keder getirdi. Bağımlılık dalgası, binlerce Kentuckian’ın potansiyelini trajik bir şekilde çaldı. Kentucky, tek başına bir yılda 2.100’den fazla kişinin uyuşturucu doz aşımı ve zehirlenme nedeniyle öldüğü en yüksek aşırı doz ölüm oranına sahip eyaletler arasında uzun süredir yer almaktadır.
Uyuşturucu salgınıyla mücadele Başsavcı Coleman için birinci önceliktir. Bu ayın başlarında, Coleman Genel’i, pazarlama ajansı Publicis Health ile opioid krizindeki rolü nedeniyle neredeyse 7 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardığını duyurdu.
Tüm dava dilekçesini www.ag.ky.gov adresinden okuyabilirsiniz.
Kentucky Başsavcılığı.

Kentucky Başsavcısı Russell Coleman, Kroger şirketinin Kentucky’deki uyuşturucu krizindeki rolü nedeniyle dava açıldığını açıkladı. Kroger, 2006-2019 yılları arasında Kentucky’deki 100’den fazla eczanesi aracılığıyla toplumlara milyonlarca doz opiat hap dağıtarak uyuşturucu krizine katkıda bulundu. Açılan dava, Kroger’ın 2006-2019 yılları arasında Kentucky için dört milyar morfin miligram eşdeğer (MMEd) opiat satın aldığını, yaklaşık 444 milyon opiat dozuna eşdeğer olduğunu, ayrıca 194 milyon hidrokodon hap dağıttığını ve şüpheli opioid siparişlerini durdurmada etkili bir izleme programı uygulamadığını iddia ediyor.

Kentucky’deki opioid salgını, binlerce insanın ölümüne ve ailelerin acı çekmesine neden oldu. Kentucky, yüksek aşırı doz ölüm oranıyla, yılda 2.100’den fazla kişinin uyuşturucu aşımı ve zehirlenme nedeniyle öldüğü en etkilenen eyaletlerden biridir.

Başsavcı Coleman, uyuşturucu salgınıyla mücadelesini birinci öncelik olarak belirlemiştir. Ayrıca, Publicis Health ile opioid krizindeki rolü nedeniyle neredeyse 7 milyon dolarlık bir anlaşma yapmıştır. Daha fazla bilgi için dava dilekçesini www.ag.ky.gov adresinden okuyabilirsiniz.

Anahtar terimler:
– Kentucky Başsavcısı Russell Coleman: Kroger şirketiyle ilgili dava açan Kentucky Başsavcısı.
– Uyuşturucu krizi: Kentucky’deki uyuşturucu bağımlılığı ve ölümlerle ilişkili sorunlar.
– Kroger: Kentucky’de faaliyet gösteren bir süpermarket zinciri.
– Opiyat: Güçlü ağrı kesici etkisi olan bir grup ilaç.
– Eczane: İlaç satan ve dağıtan yer.
– Morfin miligram eşdeğer (MMEd): Bir ilacın morfin etkisiyle karşılaştırılan dozu.
– Hidrokodon: Ağrı kesici bir ilaç.
– Aşırı doz ölüm oranı: Bir bölgedeki uyuşturucu aşımı ve zehirlenme nedeniyle gerçekleşen ölümlerin sayısı.

Önerilen ilgili linkler:
Kentucky.com