Malden’a Ekmek Kokusu Hâlâ Eşlik Ediyor: Piantedosi Ekmek Şirketi’nin Başarı Hikayesi

Malden’e gittiyseniz, taptaze pişmiş ekmek kokusunu büyük bir olasılıkla hissettiniz ve bu bir hayal ürünü değil. Bu kokuyu Piantedosi Ekmek Şirketi’ne borçlusunuz. “Kim taptaze pişmiş ekmek kokusunu sevmez ki? Rahatlatıcı bir yiyecek. Kalbi ve ruhu ısıtır,” diyor Piantedosi’nin icra kurulu başkan yardımcısı Joseph Piantedosi Jr. Bu şirket, 108 yıllık bir aile şirketi. Fabrikalarını 1975 yılında Malden’a taşıdıklarından beri, şehre ekmek kokusu yayıyorlar. “Bizim şirketimiz ve New England Coffee arasında yıllardır süregelen bir şaka vardır, rüzgarın hangi yöne estiğine bağlı olarak ekmek mi yoksa kahve mi koktuğunu anlarız,” diyor Piantedosi. Joe, şirketin üçüncü neslini devralan kişi. Büyükbabası 1916 yılında İtalya’dan Massachusetts’e gelmiş ve ekmek dağıtımı işine başlamış. Kuzeye Uç bölgesinden taze ekmek satın alır ve evlere at arabasıyla teslim edermiş. Büyükannesi, ileride ekmek yapmaya karar verme fikrini ortaya atmış. Büyükbabası ekmek yapımı hakkında bir şey bilmese de bir garaj fırını açmış ve büyükannesi mağazayla ilgilenmiş. “Evin kapısına kadar gece yarısına kadar dağıtım yapardı. Gerçekten şaşırtıcı. Bunu seviyorum. Bazen kendime çekerim ve gözlerimi ovuşturarak büyükannemi hatırlarım ve onun nasıl mütevazı bir başlangıçla neler yarattığını düşünürüm,” diyor Piantedosi. Joe, çocukluğunda büyükannesiyle çok yakın ilişki kurmuş ve aileye ait ekmek işine aşık olmuş. Büyükannesi her zaman onun bir gün şirketi yönetmesini istemiş. Şirketin Malden topluluğu tarafından bu kadar benimsenmesinden mutlu olduğunu söylüyor.

“Kuşkusuz bu topluluğun bir parçası olmak güzel,” diyor. Şimdi, New England’ın en büyük ekmek üreticilerinden biri haline geldiler. Ürünleri marketlerde ve hatta ülke genelinde gönderimlerde bulunabiliyor. Joe, büyükannesi

Piantedosi Ekmek Şirketi’nin icra kurulu başkan yardımcısı Joseph Piantedosi Jr’ın açıklamalarına göre, Malden’de bulunan şirket, taptaze pişmiş ekmek kokusuyla tanınmaktadır. 108 yıllık bir aile şirketi olan Piantedosi, 1975 yılında fabrikalarını Malden’a taşıdıktan bu yana ekmek kokusuyla şehri sarmaktadır.

Şirket hakkında ilginç bir hikaye de bulunmaktadır. Joe’nun büyükannesi, ekmek yapmaya karar vermiş ve büyükbabası mağazayı yönetmiş ve ekmeklerin evlere dağıtımını gece yarısına kadar yapmıştır. Büyükannesi, genç Joe’nun şirketi yönetmesini istemiş ve bu şekilde Joe aile işine ilgi duymaya başlamıştır.

Piantedosi Ekmek Şirketi, Malden topluluğu tarafından büyük bir sevgiyle benimsenmiştir ve şimdi New England’ın en büyük ekmek üreticilerinden biri olarak bilinmektedir. Ürünleri marketlerde ve ülke genelinde gönderimlerde bulunabilmektedir.

Önemli terimler ve jargonlar:
– Piantedosi Ekmek Şirketi: 108 yıldır faaliyet gösteren bir aile şirketi olan Piantedosi, Malden’de bulunmaktadır ve taptaze pişmiş ekmek kokusuyla tanınmaktadır.
– Ekmek kokusu: Piantedosi’nin Malden şehrinde yaydığı, taptaze pişmiş ekmek kokusudur.
– Massachusetts: Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir eyalettir.
– New England Coffee: Piantedosi Ekmek Şirketi ile yıllardır süregelen bir şakaya atıfta bulunulan bir kahve markasıdır.

Önerilen ilgili bağlantılar:
Piantedosi Ekmek Şirketi: Piantedosi Ekmek Şirketi’nin resmi web sitesi.