Malibu Sakinleri ve Öğrencileri, The Reduced Shakespeare Company’nin Komedi Tarihini Anlattığı Gösteriyi İzledi

Smothers Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen “The Complete History of Comedy ‘Abridged'” gösterisini izlemek için 2 Şubat’ta Malibu yerlileri toplandı. Lisa Smith Wengler Sanat Merkezi tarafından sunulan gösteri, Mary ve Tom Hawkins tarafından sponsorluk edildi.

Gece boyunca izleyiciler, tanınmış tarihi figürlerin yer aldığı şakacı bir tarzda esprileri izlerken auditoriumu ara sıra kahkahalar sardı. Oyun, Reed Martin ve Austin Tichenor tarafından yazılıp yönetilen ve Dominic Conti gibi başrol oyuncularının da yer aldığı bir eserdi.

İkinci sınıf öğrencisi Rini Pattison, Smothers Tiyatrosu’nda gösterilecek oyunun basit olacağını düşündüğünü, ancak bunun yerine gerçekten komik bulduğunu söyledi.

Pattison, “Onlar gerçekten komik bir şekilde komedi yaptılar” dedi.

Gösteri hiçbir detayı atlamadı. Komedi, bir mağara insanının doğum yapmasından Abraham Lincoln’ün stand-up komedisine ve Muppetler’in Yüksek Mahkeme’yi canlandırmasına kadar her şeyi kapsadı.

Martin ve Tichenor, slapstick’in yanı sıra hiciv, parodi ve kelime oyunlarını da esprili sunumlarında kullandı. Pattison, lobiden gelen kahkahaları duyabildiğini söyledi.

The Reduced Shakespeare Company (RSC), 1981 yılında kuruldu ve Sanat Merkezi’ne göre on dünya çapında ün kazanan sahne gösterisi yazdı ve sundu. RSC’nin iki televizyon özel programı ve haftalık bir podcast’i bulunuyor.

RSC’nin üç gösterisi, Piccadilly Circus’taki Criterion Tiyatrosu’nda dokuz yıl boyunca sahnelendi ve Londra’nın en uzun süre sahnelenen komedileri olarak biliniyor.

Grup, Amerika Birleşik Devletleri’nin dört bir yanında yaygın bir şekilde seyahat etti ve Beyaz Saray, Kennedy Center ve Lincoln Center gibi birçok mekanda performans sergiledi. Ayrıca Avustralya, Hong Kong ve Singapur gibi uluslararası yerlerde de gösteriler yaptılar.

Martin, Tichenor ve Conti, gösteri boyunca seyirciyi ayağa kaldırdılar ve sonunda birisinin pastalanacağını söyleyerek paskalya pastalarını ortaya çıkardılar.

RSC, koltuklarının altında birçok komik numara getirdi. Seyirciler, aktörlerin eylemleri için ses efektleri yaptıkları bir anlık alıştırmaya katıldılar.

Martin, Tichenor ve Conti gösteriyi kendilerine pasta atarak bitirdiler.

____________________
X’de Graphic’i takip edin: @PeppGraphic
Rachel Flynn ile iletişim için e-posta: [email protected]

Smothers Tiyatrosu’ndaki “The Complete History of Comedy ‘Abridged'” gösterisi, 2 Şubat’ta Malibu’da gerçekleştirildi. Gösteri, Lisa Smith Wengler Sanat Merkezi tarafından sunuldu ve Mary ve Tom Hawkins tarafından sponsorluk edildi.

Gösteri boyunca izleyiciler, tarihi figürlerin yer aldığı komik bir tarzda yapılan espri ve şakaları izlerken auditoriumu kahkahalar sardı. Reed Martin ve Austin Tichenor tarafından yazılıp yönetilen ve Dominic Conti gibi başrol oyuncularının da yer aldığı bir eserdi.

İkinci sınıf öğrencisi Rini Pattison, önceleri gösterinin basit olacağını düşündüğünü ancak gerçekten komik bulduğunu söyledi.

Gösteri, mağara insanının doğum yapmasından Abraham Lincoln’ün stand-up komedisine ve Muppetler’in Yüksek Mahkeme’yi canlandırmasına kadar birçok konuyu kapsadı. Martin ve Tichenor, slapstick’in yanı sıra hiciv, parodi ve kelime oyunlarını da kullanarak esprili bir sunum gerçekleştirdi.

The Reduced Shakespeare Company (RSC) 1981 yılında kuruldu ve Sanat Merkezi’ne göre dünya çapında ün kazanan on sahne gösterisi yazdı ve sundu. RSC’nin iki televizyon özel programı ve haftalık bir podcast’i bulunuyor.

RSC’nin üç gösterisi, Piccadilly Circus’taki Criterion Tiyatrosu’nda dokuz yıl boyunca sahnelendi ve Londra’nın en uzun süre sahnelenen komedileri olarak biliniyor. Grup, Amerika Birleşik Devletleri’nin dört bir yanında ve uluslararası yerlerde de gösteriler yaptı.

Gösteri boyunca Martin, Tichenor ve Conti, seyirciyi eğlendirmek için birçok komik numara sergiledi ve gösteriyi pasta atarak bitirdiler.

**Jargonlar:**
– Reed Martin ve Austin Tichenor – gösteriyi yazıp yöneten kişiler.
– Dominic Conti – başrol oyuncusu.
– Slapstick – fiziksel komedi anlamına gelen bir terim.
– Hiciv – alay anlamına gelen bir terim.
– Parodi – bir eseri taklit etme amacı güden mizahi bir tarz.
– Kelime oyunları – yaratıcı bir şekilde kelime kullanarak yapılan komik espriler.

**Önerilen İlgili Bağlantılar:**
Lisa Smith Wengler Sanat Merkezi
The Reduced Shakespeare Company