Michigan Bölgesindeki Cloud Cannabis Mağazaları, Stash Ventures Tarafından Satın Alındı

Michigan merkezli Stash Ventures, Cloud Cannabis’in perakende mağazalarını devraldı. Cloud Cannabis’in 11 Michigan perakende mağazası, Stash Ventures’in Timber Cannabis Co., High Minded ve High Minded Creations gibi markalarına eklenmiştir. Cloud Cannabis’in önceki sahipleri, üretim ve dağıtım operasyonlarını Mitten Distro adı altında sürdürmekte ve toptan markası Mitten Extracts üzerinde odaklanmaktadır. Perakende mağazalar ise Cloud Cannabis adını korumaktadır.

Stash Ventures’in baş yasal ve strateji sorumlusu Katie Wiley, Cloud Cannabis müşterilerinin pek çok değişiklikle karşılaşmayacaklarını belirtti. Ancak raflarda daha fazla High Minded ve High Minded Creations ürününün yer alacağını ekledi. Wiley, “Tüm yeni çalışanları Stash Ventures ailesine hoş geldiniz diyoruz,” dedi. “Onların ihtiyaçlarını dinlemek ve öğrenmek için zaman harcadık. Müşterilerin ihtiyaçlarını düşündük. Çok az değişiklik yapıyoruz ve yaparsak, bunları çok yavaş ve amaçlı bir şekilde yapacağız.”

Cloud Cannabis ve Stash Ventures, Michigan seçmenlerinin rekreasyonel marjuana satışlarını onayladıktan kısa bir süre sonra benzer kökene sahiptir. 2019 yılında bir çift tarafından Stash Ventures kuruldu ve amacı “en bilgili ve yetenekli Midwest kenevir şirketi” olmaktır.

Cloud Cannabis ise, “kenevir meraklısı tüketiciler” için erişilebilir bir seçenek yaratmak isteyen bir grup arkadaş tarafından kuruldu. Cloud Cannabis’in Mitten Distro’nun yeni pazarlar başkanı ve lisans direktörü olan John McLeod tarafından yapılan açıklamaya göre, her iki şirketin liderleri bir süre önce bir endüstri konferansında tanıştılar ve birbirlerini radarlarından asla düşürmediler.

Wiley, “Sonunda, geçen yaz işler ısındı,” dedi. “Michigan’daki perakende anlamında güçlü bir pazar oyuncusu arıyorduk ve Cloud Cannabis hep aklımıza geliyordu.”

İki takımın da çalışanlar ve toplum odaklı değerlere sahip olmasını beğendiklerini belirttiler.

McLeod, “Stash’in liderlik ettiği kültür ve masaya getirdikleri toplum katılımı ve ekibin yatırımı, bir satın alma konusunu tartışmadan önce bir önemli maddedir,” dedi. “Her şeyi bir araya getirdikleri için gerçekten büyük bir nimet.”

McLeod, Cloud Cannabis ve çalışanlarına veda etmenin zor olduğunu söyledi ve bir ilk doğanın üniversiteye gitmesini izlemeye benzer olduğunu belirtti. Ancak ekibinin geleceğe dair heyecanlı olduğunu ekledi.

Bölgedeki bazı pazarlarda doyma yaşayan şirketlerin benzer adımlar atmasını bekleyen Wiley, müşteri taleplerinin dengelendiğini söyledi. Kenevir endüstrisinde sürdürülebilir bir iş yaratmanın herkesin ilk sorusu olduğunu belirtti.

Michigan kenevir endüstrisi son zamanlarda bazı zorluklar yaşadı. Geçen yıl Lansing bölgesinde Discount Buds kapandı ve SKYMINT bir üretim tesisi de kapatıldı. SKYMINT ayrıca geçen yıl finansal zorluklar nedeniyle bir yargıçlığa girdi.

Wiley, piyasada hala güçlü talep olduğunu söyledi ve McLeod, yalnızca bazı şehirlerin dispensarylere izin verdiği için bir belediyenin fazla yoğunlaşabileceğini belirtti.

McLeod, henüz kenevir ürünlerini denememiş ancak düzenli tüketici olabilecek daha fazla kullanıcının bulunduğunu düşünüyor. “Hala … kenevirin iyi bir versiyonunu denememiş veya deneyimlememiş birçok insan var,” dedi. “Bir partide bir tanıdığının kekini yemişler ve iyi metabolize olmamış, çok yüksek hissetmişlerdir. İnsanların günümüzde yaşadığı deneyim o değil.”

McLeod ve Wiley, kenevir endüstrisine artık yaşamlarını sürdürebilmek için bağımlı hale gelen birçok insanın olduğunu söyledi. Wiley, “Sağlıklı bir iş modeli olmasını diliyorum. Rakiplerimizin ve sektördeki arkadaşlarımızın sürdürülebilir ve harika bir iş yaptığını umuyorum,” dedi. “Müşteri deneyiminin sağlıklı olduğunu umuyorum. İş yaptığımız topluluklarda, herhangi bir diğer endüstri gibi sağlıklı bir ortam olmasını umuyorum.”

Stash Ventures, Michigan merkezli Cloud Cannabis’in perakende mağazalarını devraldı. Cloud Cannabis’in 11 perakende mağazası, Stash Ventures’in markaları Timber Cannabis Co., High Minded ve High Minded Creations ile birleştirilmiştir. Cloud Cannabis’in önceki sahipleri, üretim ve dağıtım operasyonlarına Mitten Distro adı altında devam etmektedir. Perakende mağazalar ise Cloud Cannabis adını korumaktadır. Stash Ventures’in baş yasal ve strateji sorumlusu Katie Wiley, müşterilerin büyük değişikliklerle karşılaşmayacaklarını söylemiştir.

Cloud Cannabis ve Stash Ventures, Michigan’da rekreasyonel marihuana satışlarını onaylanmasından kısa bir süre sonra kurulmuştur. Stash Ventures 2019 yılında kurulmuş ve Midwest bölgesinde en bilgili ve yetenekli kenevir şirketi olmayı hedeflemektedir. Cloud Cannabis ise kenevir meraklılarına erişilebilir bir seçenek sunmak isteyen bir grup arkadaş tarafından kurulmuştur.

Stash Ventures’in Cloud Cannabis’i satın almasının ardından, raflarda daha fazla High Minded ve High Minded Creations ürünlerinin yer alacağı belirtilmiştir. İki şirketin liderleri, birbirlerinin değerlerini ve toplum odaklılığını beğendiklerini ifade etmiştir.

Michigan’daki kenevir endüstrisi bazı zorluklarla karşılaşmıştır. Wiley, piyasada hala güçlü talep olduğunu belirtirken, McLeod ise bazı şehirlerin dispensary izni vermesi nedeniyle bir belediyenin fazla yoğunlaşabileceğini söylemiştir.

McLeod ve Wiley, kenevir endüstrisinde yaşamlarını sürdürebilmek için bağımlı hale gelen birçok insanın olduğunu belirtmiştir. Wiley, rakiplerinin ve sektördeki diğer insanların sürdürülebilir bir iş yaptığını ve müşteri deneyiminin sağlıklı olmasını umduğunu dile getirmiştir.

Anahtar terimler:
– Stash Ventures: Michigan merkezli bir kenevir şirketi.
– Cloud Cannabis: Kenevir meraklılarına erişilebilir bir seçenek sunan bir şirket.
– Perakende mağaza: Ürünlerin doğrudan müşterilere satıldığı mağaza.
– Rekreasyonel marihuana: Yasa dışı uyuşturucu kullanımının yasal hale gelmesiyle insanların eğlence veya rekreasyon amaçlı kullanması.
– Kenevir endüstrisi: Kenevir bitkisinin yetiştirilmesi, işlenmesi ve satışıyla ilgili sektör.
– Dispensary: Yasal olarak kenevir ürünlerinin satıldığı mağaza.
– Sürdürülebilir iş: Uzun vadeli başarıya ulaşabilen ve çevreye zarar vermeyen bir iş modeli.
– Bağımlılık: Bir maddeye veya davranışa karşı kontrol kaybı ve istemsiz dürtü.
– Müşteri deneyimi: Müşterilerin bir marka veya işletmeyle etkileşimlerinden elde ettikleri deneyim.

Bu makaledeki anahtar kelimeler hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:
Stash Ventures
Cloud Cannabis
Mitten Distro
Mitten Extracts