NEC Presents ‘Zooman ve İşaret’ Oyunuyla Philadelphia’da Büyük İlgi

Philadelphia, Pensilvanya (WPVI) – “Her zaman, kendime ve bana benzeyen insanların yaşadıklarıyla ilgili hikayeler anlatmak ya da bu hikayelere yardımcı olmak istemişimdir,” dedi Benjamin Rowe.

Rowe, ödüllü Negro Ensemble Company (NEC) oyuncularından biridir ve bu hafta sonu Philadelphia’da gerçekleşen bir oyunu hayata geçirmektedir.

NEC, orijinal olarak geçmişte yazılmış olan ‘Zooman ve İşaret’ adlı oyununu uyarlamıştır. Bu oyun, 1979 yılında Philadelphia’daki silahlı şiddeti anlatan oyuncu Charles Fuller tarafından kaleme alınmıştır.

Fuller Philadelphia kökenlidir ve Roman Catholic High School’dan mezun olmuştur. Okuldaki mevcut öğrenciler, onuruna düzenlenen gösteriyi izlemiştir.

Penn Live Arts, ‘Zooman ve İşaret’ adlı oyunu NEC ile Şubat 18’e kadar sunmaktadır. Bilet satın almak ve daha fazla bilgi edinmek için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Gösteriden görüntüler ve Roman Catholic öğrencilerinin tepkilerini görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

İLGİLİ: Kuzey Karolina öğretmeni, Siyah Tarihi Ayı’nda tarihî figürlerin kostümlerini giyiyor

Siya Tarihi Ayı boyunca her gün İspanyolca öğretmeni Tamika Burton, öğrencilere ilham veren figürleri modaya uygun bir şekilde tanıtıyor.

Telif Hakkı © 2024 WPVI-TV. Tüm Hakları Saklıdır.

Benjamin Rowe, ödüllü Negro Ensemble Company (NEC) oyuncularından biridir ve Philadelphia’da gerçekleşen bir oyunu hayata geçiriyor. NEC, 1979 yılında Charles Fuller tarafından kaleme alınan ‘Zooman ve İşaret’ adlı oyununu uyarlamıştır. Bu oyunda Philadelphia’daki silahlı şiddeti anlatılıyor.

‘Zooman ve İşaret’ adlı oyun, NEC tarafından Şubat 18’e kadar sunulmaktadır. Bilet satın almak ve daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki web sitesini ziyaret edebilirsiniz: pennlivearts.org.

Roman Catholic High School’da mezun olan Charles Fuller’ın onuruna düzenlenen gösteriyi okuldaki mevcut öğrenciler izlemiştir.

Daha fazla bilgi için ve gösteriden görüntüler için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Kaynak: 6abc.com

İLGİLİ: Kuzey Karolina öğretmeni, Siyah Tarihi Ayı’nda tarihi figürlerin kostümlerini giyiyor. Siyah Tarihi Ayı boyunca İspanyolca öğretmeni Tamika Burton, öğrencilere ilham veren figürleri modaya uygun bir şekilde tanıtıyor.

Kaynak: 6abc.com