Paramount, Noggin’un Kapandığını Duyurdu

Paramount, öncü bir kaynağın verdiği bilgilere göre bu yılın sonlarına doğru interaktif öğrenim abonelik hizmeti olan Noggin’i kapatmayı planlıyor.

Noggin, başlangıçta Nickelodeon ve “Sesame Street” sahibi Sesame Workshop arasında 1999 yılında gerçekleşen bir işbirliği ile ortaya çıkmıştır. 2-7 yaş arası çocuklara hitap eden bir platformdur. Başlangıçta kendi televizyon kanalını içeriyordu, ancak Nickelodeon 2002’de Sesame Workshop’un hissesini satın aldıktan sonra 2009 yılında Nick Jr. ile değiştirildi. Nisan ayında The Wall Street Journal’e göre Paramount, Noggin’deki payını satmayı düşündüğünü bildirdi.

Noggin’in kapanacağına dair planlara rağmen Paramount, akış abonelerini edinmek ve elde tutmak için çocuklar ve aile programlamasına yönelik taahhütte bulunmaya devam etmektedir. Nickelodeon içeriği, Paramount+’taki en çok izlenen ve tekrar izlenen programlar arasında sürekli olarak yer almaktadır.

Bu hamle, son aylarda Skydance Media ve RedBird Capital, Allen Media Group’un kurucusu Byron Allen ve Warner Bros. Discovery gibi şirketlerin Paramount’u satın alma veya birleşme konusundaki ilgilerini bildirmelerinin ardından gerçekleşmektedir.

Ocak ayında çalışanlara bir memo gönderen CEO Bob Bakish, şirketin 2024 yılında gelir büyümesini artırma, içerik lisanslama gibi çabalardan ve iş gücü azaltma yoluyla maliyet yönetiminden geçerek kazanç büyümesine odaklanacağını belirtmiştir.

Geçtiğimiz hafta şirket, 800 çalışanı işten çıkararak ve Paramount TV Stüdyolarında geliştirme ve mevcut operasyonları birleştirerek yeniden yapılandırma gerçekleştirdi. Kidscreen’e göre, Noggin ekibi de bu işten çıkarmalar arasında yer almaktadır.

Geçtiğimiz yıl hisse fiyatı %46 düşen Paramount, 28 Şubat’ta sonraki mali çeyrekleri rapor edecektir.

Bu yılın sonunda interaktif öğrenim abonelik hizmeti olan Noggin’in kapatılması planlanıyor. Noggin, başlangıçta Nickelodeon ve Sesame Workshop arasındaki bir işbirliğiyle ortaya çıkmıştır ve 2-7 yaş arası çocuklara hitap eden bir platformdur. Noggin’in kapanacağına dair planlara rağmen, Paramount çocuklar ve aile programlamasına yönelik taahhütte bulunmaya devam etmektedir. Nisan ayında Paramount, Noggin’deki payını satmayı düşündüğünü bildirmiştir. Şirketin Paramount’u satın alma veya birleşme konusundaki ilgilere yanıt olarak bu adımı attığı düşünülmektedir.

Paramount CEO’su Bob Bakish, şirketin 2024 yılında gelir büyümesini artırma ve maliyet yönetimine odaklanarak kazanç büyümesine odaklanacağını belirtmiştir. Geçtiğimiz hafta şirket, 800 çalışanı işten çıkarmış ve Paramount TV Stüdyolarında yeniden yapılanmıştır. Noggin ekibi de bu işten çıkarmalar arasında yer almaktadır. Bu adım, Paramount’un hisse fiyatının düşmesiyle birlikte gerçekleşmektedir.

İlgili bağlantılar:
Paramount