Raventech Şirketinde Yaşanan Şiddet Olayında Üç Kişi Hayatını Kaybetti

Grekistan’da Pazartesi günü bir silahlı saldırganın neden olduğu ender görülen bir iş yeri saldırısında üç kişi hayatını kaybetti. BBC’nin bildirdiğine göre yetkililer, Avrupa Navigasyon şirketinin Glyfada’daki ofisinde, şirket sahibi de dahil olmak üzere kurbanların vurulduğunu söyledi. Silahlı saldırgan, binaya kilitlendikten sonra iki erkek ve bir kadını öldürdü. Özel polis kuvvetleri müdahale etmek üzereyken saldırgan kendini öldürdü.

Polis sözcüsü Consantia Dimoglidou, AP’ye verdiği demeçte, “Şüpheli saldırgan, ailenin çalışanı olan üç kişinin öldüğü bölgeden farklı bir bölgede ölü bulundu” dedi. “Başında saldırı silahı bulunuyordu ve kafasına ateş ettiği görülüyor.” Reuters, Yunanistan’ın katı silah yasalarına sahip olduğunu ve çetelerle ilgisi olmayan saldırıların ender olduğunu belirtiyor. Saldırgan, son 36 yıldır sahibinin ailesi için çalışan, Mısırlı 76 yaşındaki Adel El Bourai olarak belirlendi.

(Grekistan ile ilgili daha fazla haber…)

Raventech Şirketinde Yaşanan Şiddet Olayında Üç İnsan Hayatını Kaybetti

Grecistan’da Glyfada’daki Avrupa Navigasyon şirketinin ofisinde, şirket sahibi dahil olmak üzere üç kişi silahlı bir saldırgan tarafından öldürüldü. Bu ender görülen iş yeri saldırısında iki erkek ve bir kadın hayatını kaybetti. Silahlı saldırgan daha sonra kendisini binaya kilitledi. Polis özel kuvvetleri müdahale etme hazırlığı yaparken saldırgan intihar etti.

Polis sözcüsü Consantia Dimoglidou’ya göre, “Şüpheli saldırgan, ailenin çalışanı olan üç ölü bulunan kişilerden farklı bir bölgede ölü olarak bulundu” diyor AP. “Saldırı silahı yanında bulunan saldırganın, başına ateş ettiği görülüyor.” Reuters, Yunanistan’ın katı silah yasaları olduğunu ve çete faaliyetleriyle ilgisi olmayan saldırıların nadir olduğunu belirtiyor. Saldırganın Mısırlı bir vatandaş olan 76 yaşındaki Adel El Bourai olduğu belirlendi. El Bourai, şirketin sahibinin ailesi için 36 yıl boyunca çalışmış ve yakın zamanda işten çıkarılmıştı.

Makalede, Grecistan’da bir iş yeri saldırısında üç kişinin öldüğü belirtiliyor. Saldırgan, Avrupa Navigasyon şirketinin Glyfada’daki ofisinde şirket sahibi ve diğer çalışanları vurdu. Saldırgan daha sonra kendini binaya kilitledi ve polis müdahale etmek üzereyken intihar etti. Saldırıda iki erkek ve bir kadın hayatını kaybetti. Polis, saldırganın ayrı bir yerde ölü bulunduğunu ve kafasına ateş ederek intihar ettiğini belirtti. Salıdrganın adı Adel El Bourai ve Mısırlı bir vatandaş olduğu tespit edildi. Yunanistan’ın katı silah yasaları olduğu ve böyle saldırıların nadir olduğu bildirildi.

Anahtar terimler:
– Grecistan: Yunanistan.
– Glyfada: Grecistan’daki Avrupa Navigasyon şirketinin bulunduğu bölge.
– Avrupa Navigasyon: Bir şirketin adı.
– Ofis: Şirketin çalışma alanı.
– Silahlı saldırgan: Saldırıyı gerçekleştiren kişi.
– İntihar: Kişinin kendi yaşamına son vermesi.

Önerilen ilgili bağlantılar:
BBC Türkçe
Reuters