Ripple, ABD Sınırlarını Genişletmek İçin Bir Adım Attı

Ripple, New York güven şartnamesine sahip bir şirketi satın alarak ABD’de gerçekleştirebileceği işleri genişletecek bir satın alma planı yapıyor. Ripple’ın bir önceki satın alması olan bir emanet işini satın alma anlaşması, hala New York düzenleyicisi tarafından onaylanması gerekiyor.

Ripple, New York’ta Ripple tarafından satın alınan sınırlı amaçlı güven şartnamesi sayesinde daha fazla hizmet sunabilecek, bunlar arasında varlıkları tokenleştirmek isteyen finans kurumlarına da yer alıyor. Şirket, örnek olarak ödeme ağı olarak bilindiği alandan çıkarak, müşterilerinin blok zinciri teknolojisinden faydalanabileceği diğer finansal ürünlere yöneliyor.

Ripple Başkanı Monica Long, CoinDesk ile yaptığı röportajda, “Bu finansal kuruluşlara altyapı parçalarını sunmayı istiyoruz” dedi. “Bunu bize esneklik kazandırdığını düşünüyoruz.”

Long, bu projenin uzun vadeli bir proje olduğunu ve Ripple’ın hala ABD para transferi lisansını tamamlamaya çalıştığını söyledi.

Ripple’ın açıklanmayan bir bedelle satın aldığı Standard Custody & Trust ile yapılan anlaşma, halen New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından onay bekliyor. Bu anlaşma, Ripple’ın portföyüne kripto saklama ve yerleşim işini ekleyecek. Bu sayede müşteriler, dış bir ortaklığa gitmek yerine, varlıklarını Ripple’da saklayabilecekler.

Ripple, XRP’nin bir güvenlik olduğu yönündeki düzenleyici iddialara karşı ABD’de SEC ile federal mahkemede mücadele etmesiyle bilinir. Bir hakim daha çok Ripple’ın lehinde karar vermiş olsa da, davalar daha yüksek mahkemelerde devam edecek. Long, şirketin ABD ile ilgili çekincelerinin bu özel çatışma kadar olmadığını, dijital varlıklarla ilgili düzenleyici belirsizlikten kaynaklandığını belirtti.

“Fakat ABD, büyük bir pazar ve ABD’nin yenilikleri teşvik etmede bir lider olabileceğine inanıyoruz” dedi.

Bu son Ripple satın alması, Ripple’ın geçtiğimiz yıl başka bir kripto saklama firması olan Metaco’yu satın aldığı anlaşmayı takip ediyor.

Daha Fazla Oku: Ripple’a Ait Kripto Saklama Şirketi Metaco’nun CEO’su ve Ürün Müdürü İstifa Etti.

Ripple, ABD’de işlerini genişletebilme amacıyla bir şirketi satın alma planı yapıyor. Bu satın almanın onaylanması için hala New York düzenleyicisi tarafından onay gerekiyor. Satın almanın yapılacağı şirket, Ripple tarafından satın alınan sınırlı amaçlı güven şartnamesi sayesinde daha fazla hizmet sunabilecek.

Ripple, ödeme ağı olarak bilindiği alandan çıkarak finansal ürünlere yöneliyor. Ripple Başkanı Monica Long, finansal kuruluşlara altyapı parçalarını sunmayı amaçladıklarını belirtti. Long, bu projenin uzun vadeli bir proje olduğunu ve Ripple’ın hala ABD para transferi lisansını tamamlamaya çalıştığını ifade etti.

Ripple’ın Standard Custody & Trust adlı şirketi satın alması, hala New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından onay bekliyor. Bu anlaşma, Ripple’ın portföyüne kripto saklama ve yerleşim işini ekleyecek. Müşteriler, varlıklarını Ripple’da saklayabilecekler.

Ripple, ABD’de SEC ile federal mahkemede XRP’nin bir güvenlik olduğu yönündeki iddialara karşı mücadele ediyor. Long, şirketin ABD ile ilgili çekincelerinin dijital varlıklarla ilgili düzenleyici belirsizlikten kaynaklandığını belirtti.

Ripple’ın bu son satın alması, geçtiğimiz yılda başka bir kripto saklama firması olan Metaco’yu satın almasını takip ediyor.

Önerilen ilişikli linkler: Ripple Resmi Web Sitesi, SEC Resmi Web Sitesi

Key terms/jargon:
– Ripple: Ripple, bir ödeme protokolüdür ve aynı adı taşıyan bir şirket tarafından geliştirilmiştir.
– New York güven şartnamesi: Sınırlı amaçlı güven şartnamesi, belirteçleştirme işlemlerine izin veren bir güven şartnamesidir.
– Finans kuruluşları: Bankalar, sigorta şirketleri, yatırım fonları gibi finansal hizmetler sunan kuruluşlar.
– Altyapı parçaları: Bir sistem veya hizmetin temel bileşenleri veya yapı taşları.
– Portföy: Bir kişi veya kuruluşun sahip olduğu varlıkların toplamı.
– Kripto saklama: Kripto para birimlerinin güvenli bir şekilde saklanması ve yönetilmesi işlemi.
– SEC: Amerika Birleşik Devletleri Borsa ve Menkul Kıymetler Komisyonu.