Tatlı Patates Jones: Aile İşletmesi Olarak Büyüyen Bir Catering Şirketi

CHARLOTTE – Siyah Tarih Ayı devam ederken, yerel, Siyah işletmelere dikkat çekiyoruz. Aile şirketi olan Tatlı Patates Jones, birçok girişimciyle dolu olan bir catering şirketidir.

Patrick Jones, Queen City doğumlu olmasına rağmen, arkadaşı Carla’yı Chicago’dan ikna etmek yaratıcılık gerektirdi.

“Carla, ailesini ziyaret etmek için geldik, buradayken bir iş görüşmesine gitti” diyor Patrick.

Patrick’e göre, sadece ağ bağlantısı kuruyordu, ancak bu onu bilişim sektöründe bir kariyere yönlendirdi. Carla ise kayıtlı bir hemşire oldu.

Patrick’in 40. doğum günü partisini düzenlerken, Carla partilere olan tutkusunu bir hobiden yan işe dönüştürme fikriyle ilham aldı.

“Ve sonra, herkes bana gelip, ‘Hey, benim partimi yapabilir misin?'” dedi Carla.

Sonsuz istekler, onların etkinlik ve catering şirketi olan Tatlı Patates Jones’un doğmasına neden oldu.

Tatlı Patates Jones’un Baş Aşçısı Amber Jones, “İnsanların yedikleri yemekten anında tatmin olmalarını görüyordum” diyor. “Bu da bana aynı deneyimi yemek yoluyla insanlara sunmak istediğimi gösteren şeydi.”

Amber, ebeveynleri gibi yan iş olarak catering yapmaktadır. İki kardeşi de kendi işlerine sahiptir.

Patrick ‘PJ’ Jones II, bir pijama giyim markası olan Applesauce and Crackers’ın CEO’sudur.

“Hiçbir şey bize zorla yapılmadı, herkes kendi yolunu buldu” diyor PJ.

Ryan Jones ise XclusiveLeigh adlı bir saç örgü markasına sahiptir.

“Kendi kişisel yeteneğini paylaşabilme imkanı, beni kendi alanımı bulmaya zorlayan şey olduğunu düşünüyorum” diyor Ryan.

Patrick, girişimci ruhunun ailelerinin kuşakları boyunca aktığına inanıyor.

“Annem ve babam – babam çok çalıştı ve annem evde kaldı ve kuaför olarak çalışırdı, ona arkadaki evde bir ev yaptı ve insanların saçlarını yapardı” diyor. “Onun hakkında konuştuğumda duygusal oluyorum… çünkü o 97 yaşında ve birçok fedakarlık gördüm.”

Carla, favori şeylerini evlendirmesinde Patrick’i övgüyle anıyor: yemek ve eğlence.

“Patrick’tan alıyorum gibi hissediyorum. Patrick, her zaman başka şeyler yapmaktan bahseden biridir” diyor Carla. “Eğlenceyi seviyorum. İnsanlara hizmet etmekten mutluluk duyuyorum. Bana mutluluk veriyor. Ve bunu yemekle birleştirmenin bir yolu olduğunu fark ettim.”

Aile, Tatlı Patates Jones’un şu anda Mecklenburg County ile çalıştığını ve Carla’nın Amber’a tam zamanlı katılabilecek kadar yoğun olduklarını söylüyor.

“İş gerçekten bizim hayalimizin ötesine taşındı. Bunun için çok minnettarız” diyor Carla.

Tatlı Patates Jones hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın. (Aşağıdaki videoyu izleyin: Mallard Creek öğrencileri Siyah Bayi Etkinliği’nde işletmelerini sergiliyor)

CHARLOTTE – Siyah Tarih Ayı sırasında yerel bir iş olan Tatlı Patates Jones’un hikayesi paylaşılıyor. Bu catering şirketi, Patrick Jones ve Carla’nın birlikte kurduğu bir aile şirketidir. İkisi de farklı kariyer yollarını takip etmiş olsa da, tutkuları ve yemekle eğlenceyi birleştirme konusundaki motivasyonlarıyla bu işe başlamışlardır. Tatlı Patates Jones, Mecklenburg County ile çalışmaktadır ve şirketin büyüyüp başarılı olmasından dolayı minnettardırlar. Daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz: Tatlı Patates Jones.