Fremantle, Asya’nın En Büyük Bağımsız TV ve Film Üretim Şirketlerinden Birine Çoğunluk Hissesi Sahip Oldu

Fremantle, Asya’nın en büyük bağımsız TV ve film üretim şirketlerinden biri olan Beach House Pictures’a çoğunluk hissesi satın aldı. Singapur merkezli Beach House’un başarıları arasında Emmy adayı Netflix yaşam tarzı dizisi Mind Your Manners ve Amazon Prime & Curiosity için Buzzies ödüllü belgesel serisi Evolve bulunuyor.

Fremantle, bu satın alma işleminin, stratejik büyüme planlarını desteklediğini ve premium üretim şirketlerine yatırım yapmayı, olağanüstü yaratıcı yeteneklerle ortak olmayı hedeflediğini belirtti.

Yapımcılar Donovan Chan ve Jocelyn Little tarafından 2005 yılında kurulan Beach House Pictures, bölgesel ve uluslararası platformlar için non-scripted, scripted, eğlence ve marka finansmanlı programlar dahil olmak üzere orijinal IP’ler oluşturma ve ortak finansman sağlama konusunda uzmanlaşmıştır.

Yukarıda belirtilenlerin yanı sıra, BHP’nin en son yapımları arasında Netflix Indonesia belgeseli Ice Cold: Murder, Coffee and Jessica Wongso; Netflix Global’in en iyi 5 true crime belgeseli Missing: The Lucie Blackman Case; Asian TV Ödülü kazanan scripted çocuk dizisi Mr Midnight (Netflix) ve wildlife drama Otter Dynasty (Max/Discovery+, Love Nature) bulunuyor.

BHP ayrıca Masterchef Singapore (Mediacorp), Ed Stafford: First Man Out (Discovery+, Bilibili) ve Wild City with David Attenborough (Netflix, Sky, BBC America) gibi uzun soluklu franchise’lara da imza atıyor.

Şirket, şu anda IMAX belgeseli The Elephant Odyssey, Sung Kang liderliğindeki araba kültürü dizisi The Ride Life için Insight TV, ve wildlife ile survival belgesel dizisi Survival of the Beast için Love Nature üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

2021’de BHP, Singapur merkezli Momo Film Co’ya çoğunluk hissesi satın alarak scripted içeriklerini daha da geliştirmeyi ve Güneydoğu Asya’da etkisini artırmayı hedefledi. Momo Film Co’nun projeleri arasında 2023 Locarno Film Festivali’nde iki ödül kazanan Dreaming & Dying, A Useful Ghost ve Don’t Cry, Butterfly bulunuyor.

Fremantle Grup CEO’su Jennifer Mullin, “Fremantle, sektördeki en iyi yaratıcılarla yatırım yapar ve birlikte çalışır. Jocelyn, Donovan ve Beach House Pictures ekibi tam da bunu temsil ediyor. Onların hikaye anlatımına olan bakış açıları ve tarzları ilham verici. Asya, dinamik bir pazar ve stratejik büyüme için hedeflediğimiz bir bölge. Bu nedenle Beach House Pictures gibi harika bir ortağa sahip olduğumuz için gururluyuz.” dedi.

Fremantle Asia ve Latam CEO’su Ganesh Rajaram ise “Üretim çıktımızı ve etkinliğimizi genişletebileceğimiz doğru ortağı Asya’da arıyorduk ve Jocelyn, Donovan ve Beach House Pictures ekibi hiç kimseden daha iyi bir seçim olamazdı. Onlar gerçek bir güç merkezi ve işimizle harika sinerjilere sahipler. Fremantle ailesine dahil oldukları için şanslıyız.” diye ekledi.

Beach House Pictures’a yapılan yatırım, Fremantle’ın 2023 ve 2022 yıllarında gerçekleştirdiği bir dizi satın alma ve genişlemeyi takip ediyor. Bu satın almalar arasında Belçika merkezli A Team Productions, İngiltere merkezli Dancing Ledge Productions, İtalyan scripted prodüksiyon şirketi Lux Vide, uluslararası geliştirme ve prodüksiyon şirketi Fabel, Avustralya-Amerikan televizyon prodüksiyon şirketi Eureka Productions, İrlandalı prodüksiyon şirketi Element Pictures, 72 Films, Wildstar Films ve Silvio Productions bulunuyor.

Bu işlemin bir parçası olarak Blue Ant Media, sahip olduğu Beach House Pictures hisselerini satmıştır. Finansal detaylar açıklanmamıştır.

Fremantle, Asya’nın en büyük bağımsız TV ve film üretim şirketlerinden biri olan Beach House Pictures’a çoğunluk hissesi satın aldı. Beach House’un başarıları arasında Emmy adayı Netflix yaşam tarzı dizisi Mind Your Manners ve Amazon Prime & Curiosity için Buzzies ödüllü belgesel serisi Evolve bulunuyor.

Fremantle, bu satın alma işleminin, stratejik büyüme planlarını desteklediğini ve premium üretim şirketlerine yatırım yapmayı, olağanüstü yaratıcı yeteneklerle ortak olmayı hedeflediğini belirtti.

Beach House Pictures, 2005 yılında yapımcılar Donovan Chan ve Jocelyn Little tarafından kurulmuştur. Şirket, non-scripted, scripted, eğlence ve marka finansmanlı programlar da dahil olmak üzere orijinal IP’ler oluşturma ve ortak finansman sağlama konusunda uzmanlaşmıştır.

BHP’nin en son yapımları arasında Netflix Indonesia belgeseli Ice Cold: Murder, Coffee and Jessica Wongso; Netflix Global’in en iyi 5 true crime belgeseli Missing: The Lucie Blackman Case; Asian TV Ödülü kazanan scripted çocuk dizisi Mr Midnight (Netflix) ve wildlife drama Otter Dynasty (Max/Discovery+, Love Nature) bulunmaktadır.

Beach House Pictures ayrıca uzun soluklu franchise’lara da imza atmıştır, bunlar arasında Masterchef Singapore (Mediacorp), Ed Stafford: First Man Out (Discovery+, Bilibili) ve Wild City with David Attenborough (Netflix, Sky, BBC America) yer almaktadır.

2021’de BHP, Singapur merkezli Momo Film Co’ya çoğunluk hissesi satın alarak scripted içeriklerini daha da geliştirmeyi ve Güneydoğu Asya’da etkisini artırmayı hedefledi.

Fremantle Grup CEO’su Jennifer Mullin, Beach House Pictures’ın yaratıcı yeteneklerine büyük bir yatırım yapıldığını ve Asya pazarında stratejik bir büyüme sağlanmasının amaçlandığını söylemiştir.

Fremantle Asia ve Latam CEO’su Ganesh Rajaram ise Beach House Pictures’ın üretim çıktısını ve etkinliğini genişletebilecekleri doğru ortak olduğunu ifade etmiştir.

Beach House Pictures’a yapılan yatırım, Fremantle’ın 2023 ve 2022 yıllarında gerçekleştirdiği bir dizi satın alma ve genişlemeyi takip etmektedir. Bunlar arasında Belçika merkezli A Team Productions, İngiltere merkezli Dancing Ledge Productions, İtalyan scripted prodüksiyon şirketi Lux Vide, uluslararası geliştirme ve prodüksiyon şirketi Fabel, Avustralya-Amerikan televizyon prodüksiyon şirketi Eureka Productions, İrlandalı prodüksiyon şirketi Element Pictures, 72 Films, Wildstar Films ve Silvio Productions bulunmaktadır.

Bu işlemin bir parçası olarak Blue Ant Media, sahip olduğu Beach House Pictures hisselerini satmıştır. Finansal detaylar açıklanmamıştır.

Kaynak: Kaynak Linki