Stage 62 Çanakkale Derneği, 62. Yıl Dönümünü Kutluyor!

Stage 62’nin yeni başkanı Stephanie Ottey, birçok kuruluşun 62. yıl dönemini kutlamayacağını söylüyor. Ancak bu Carnegie kar amacı gütmeyen tiyatro şirketi için 62. yıl dönemi farklı bir anlam taşıyor.

Stage 62, 1962 yılında Bethel Park’ta yetişkin eğitimi tiyatro projesi olarak başladı ve o zamandan beri sürekli olarak oyunlar üreten bir tiyatro şirketine dönüştü.

“Grup olarak kim olduğumuzla yeniden bağlantı kurmayı, toplum içinde ne olabileceğimizi ve toplumda kim olduğumuzu gerçekten anlamayı dört gözle bekliyorum” diyor Ottey.

2024 sezonu için dört müzikal planlanmış durumda: 15-17 Şubat tarihleri arasında sahnelenen “Garfield, the Musical with Cattitude”, 19-28 Nisan tarihleri arasında sahnelenecek “You’re a Good Man Charlie Brown”, 18-28 Temmuz tarihleri arasında sahnelenecek “RENT” ve 7-17 Kasım tarihleri arasında sahnelenecek “Rodgers & Hammerstein’s Cinderella”.

Ottey, sezon üretimlerinin vizyonları üzerinde çalışan meşgul olan bir grup yönetmenin olduğunu söylüyor. “Stage 62, Carnegie ve çevre toplulukları için kültürel bir değerdir ve bu müzikalleri seyircilerimizle paylaşarak yıl dönümümüzü kutlamaktan daha fazla heyecan duyamazdık.”

Programlar Andrew Carnegie Free Library and Music Hall’da sahne alacak. “Kütüphane bizim evimiz, bu yüzden bu sezon orada olmaktan çok mutluyuz” diyor Ottey.

Stage 62 ayrıca yaz sonunda bir yıl dönümü konseri planlıyor. “Bu, tiyatronun tarihini kutlamak olacak” diyor.

Ottey, daha önce kuruluşun başkan yardımcısı olarak görev yapmıştı ve ilk olarak 2016 yılında Stephen Sondheim’in “Assassins” adlı oyunuyla Stage 62’ye dahil oldu. Daha sonra birkaç başka yapımında da yer aldı ve grup için bağış toplama başkanı olarak görev yaptı.

Milenyum yılında Stage 62’nin başkanı olan ottey, şirketin toplumla daha fazla ilişki kurmasını ve diğer işletmelerle ilişkiler geliştirmesini hedefliyor. Ayrıca, Covid-19 kapanmalarından sonra kuruluşun ayaklarını yere tekrar sağlam basmasını ve yıllarca sürdürülebilir olmasını istiyor.

Ottey, sanatın çocukluğunda üzerindeki etkisini fark ediyor ve bunu yerel topluluğa geri vermek istiyor. “Bu fırsatı Carnegie bölgesindeki çocuklara getirmek için tutkulu hissediyorum” diyor.

Stage 62’ye 2006 yılından beri katılan Janet Schock, kuruluşun geleceğinin parlak olduğunu söylüyor. Schock, Stage 62’nin ev yöneticisi olduğunu ve bilet görevlilerini koordine ettiğini ve salonun sorumluluğunu üstlendiğini belirtiyor.

“(Stage 62) makul bir fiyatla mükemmel oyunlar üretiyor. Onların yaptığı oyunlar geniş bir izleyici kitlesine hitap ediyor ve insanlar toplum projelerine dahil olmaktan keyif alıyor.” diyor Schock.

Stage 62, 1962 yılında Bethel Park’ta yetişkin eğitimi tiyatro projesi olarak başlamış ve o zamandan beri sürekli oyunlar üreten bir tiyatro şirketine dönüşmüştür. Stage 62’nin yeni başkanı Stephanie Ottey, kuruluşun 62. yıl dönemini kutlayacaklarını belirtmiştir. Ottey, sezon üretimlerinin vizyonları üzerinde çalışan meşgul olan bir grup yönetmenin olduğunu söylemiştir. 2024 sezonu için dört müzikal planlanmış durumdadır: “Garfield, the Musical with Cattitude”, “You’re a Good Man Charlie Brown”, “RENT” ve “Rodgers & Hammerstein’s Cinderella”. Programlar Andrew Carnegie Free Library and Music Hall’da sahne alacaktır. Stage 62 ayrıca yaz sonunda bir yıl dönümü konseri düzenleyecektir. Ottey, Stage 62’nin toplumla daha fazla ilişki kurmasını ve diğer işletmelerle ilişkiler geliştirmesini hedeflediğini belirtmiştir.

İlgili bağlantılar: Stage 62 – Stage 62’nin ana alan adına yönlendirme yapmaktadır.