Tiyatro

Tiyatro dünyasında yeni bir prodüksiyon olan “Şirket” (müzik ve sözler Stephen Sondheim, kitap George Furth tarafından) Marianne Elliott tarafından yaratılan yeni bir sahneleme ile seyirci karşısına çıkıyor. Önceden bekar erkeği temsil eden karakter şimdi bekar bir kadın olarak yeniden tasarlanmış durumda. Gösteri, 25 Şubat’ta saat 19:00’da Fayetteville’deki Walton Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. “Şirket”, en iyi müzikal yeniden yapım dahil olmak üzere 2022 Tony Ödülleri’nde beş ödül kazandı. Bilet fiyatları 42-93 dolar arasında değişiyor. Detaylı bilgi ve bilet rezervasyonu için (479) 443-5600 numaralı telefonu arayabilir veya waltonartscenter.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Argenta’da ‘Godspell’

North Little Rock’taki Argenta Community Tiyatrosu, müzikali “Godspell”i (müzik ve sözler Stephen Schwartz, kitap John-Michael Tebelak tarafından, İncil’deki Matta’nın İncili’ne dayanan) sahneye koyuyor. Önizlemeler 25 Şubat-2 Mart tarihleri arasında saat 19:30’da gerçekleşecek ve gösterimler Salı-Cumartesi günleri saat 19:30’da ve 25 Şubat-2 Mart tarihleri arasında saat 14:00’te yapılacak.

J. Kirt Thomas, İsa’yı, Willie Lucius ise Yahya ve İuda’yı canlandırıyor. İsa’nın takipçilerini ise Hannah Blacklaw, John Broadwater, Eli Halter, Savannah Halter, Kyra Hatley, Bella Insalaco, Steven Jones, Ashley Merrill, Amelia Migliore, Emory Molitor, Kelley Ponder, Satia Spencer, Kristen Phantazia Smith, Alexandra Rose Vigil, Adam Whitfield ve Will Witt oluşturuyor. Yapımcılığını Vincent Insalaco’nun üstlendiği müzikalin yönetmenliğini Bob Bidewell yapıyor.

Bilet fiyatları 28-38 dolar arasında değişiyor. VIP biletler ise 88 dolardan satılıyor. Detaylı bilgi ve bilet rezervasyonu için argentacommunitytheater.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Afrika Çirkusu

Cirque Zuma Zuma, Afrika çirkusu tarzında bir gösteriyle Arkansas State University-Beebe’nin Owen Center tiyatrosunda sahne alacak. Konuyla ilgili detaylı bilgi ve bilet rezervasyonu için asub.ticketleap.com/zumazuma adresini ziyaret edebilirsiniz.

ASU’da 3D Sanatçılar

Bu ay Malcolm Mobutu Smith (Indiana Üniversitesi’nde seramik profesörü), Jamie Bates Sloan (Oklahoma Üniversitesi’nde seramik yardımcı doçenti), Bede Clarke (Missouri Üniversitesi’ndeki seramik emekli profesör) ve Chris Wubbena (Southeast Missouri State Üniversitesi’nde heykel profesörü) adlı dört 3D sanatçı Arkansas State University’ye konuk olacak. Wubbena’nın eserlerinin sergilendiği bir sergi, 121 numaralı oda’da seramik atölyesi, 127 numaralı oda’da ise heykel atölyesi olarak kullanılan ASU’nun Windgate Center for Three-Dimensional Arts’ta 11 Mart’a kadar açık kalacak. Çalıştaylar ise Perşembe günü saat 8:00’den 12:00’ye kadar gerçekleşecek. Seramik çalıştayı 121 numaralı odada, heykel çalıştayı ise 127 numaralı odada yapılacak. Giriş ücretsizdir. Açık soru-cevap etkinliği ise Perşembe günü saat 12:00-13:00 arasında Windgate Center galerisinde gerçekleştirilecek.

Sanatçılar için düzenlenen resepsiyon ise Cuma günü saat 17:30-19:30 arasında Jonesboro’daki Huntington Square’de bulunan The Lounge’da gerçekleşecek. Etkinlikte sessiz bir açık artırma, atıştırmalıklar, canlı müzik ve el baskılı çantalar bulunacak.

UAG’de Tabut Sanatçısı

Ganalı sanatçı Jacob Paa Joe Jr., Fayetteville’deki University of Arkansas’ta iki haftalık bir atölye çalışmasını tamamlamak üzere. Yarattığı meşhur tabutlarla bilinen sanatçı, 15:30’da Studio and Design Center’da tamamlanan bir tabutla bir alay yapacak ve 17:30’da Hillside Auditorium’da bir sanatçı konuşması gerçekleştirecek. Ganalı sanatçının bu tabutlar, 1950’li yılların ortalarında Güney Gana toplumları arasında ölülere saygı göstermek amacıyla ortaya çıkmıştır. Örneğin, bir balıkçı, balık veya tekne şeklinde bir tabutta defnedilebilirken, cesaretini hayatta kanıtlayan bir kişi aslan şeklinde bir tabuta gömülebilir. Büyük zenginlik biriktiren birisi ise lüks bir otomobil şeklinde bir tabuta emanet edilebilir.

Detaylı bilgi almak veya kayıt yaptırmak için (479) 575-7930 numaralı telefonu arayabilir veya [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

“Şirket” Müzikali

– “Şirket” müzikali, Stephen Sondheim’un müzik ve sözleriyle George Furth tarafından yazılan bir kitaptan oluşan yeni bir prodüksiyondur.
– Marianne Elliott tarafından oluşturulan yeni sahneleme, daha önce bekar olan karakteri bir kadın olarak tasarlamıştır.
– Gösteri, 25 Şubat’ta Fayetteville’deki Walton Sanat Merkezi’nde saat 19:00’da gerçekleşecek.
– “Şirket”, 2022 Tony Ödülleri’nde en iyi müzikal yeniden yapım dahil olmak üzere beş ödül kazanmıştır.
– Bilet fiyatları 42-93 dolar arasında değişmektedir.
– Daha fazla bilgi için Walton Sanat Merkezi’nin resmi websitesini ziyaret edebilirsiniz.

“Godspell” Müzikali

– Argenta Community Tiyatrosu, Stephen Schwartz’ın müziği ve sözleriyle John-Michael Tebelak tarafından yazılan “Godspell” müzikalini sahnelemektedir.
– Önizlemeler 25 Şubat-2 Mart tarihleri ​​arasında saat 19:30’da gerçekleşmektedir.
– Gösterimler Salı-Cumartesi günleri saat 19:30’da ve 25 Şubat-2 Mart tarihleri arasında saat 14:00’te yapılacaktır.
– Bilet fiyatları 28-38 dolar arasında değişmektedir.
– VIP biletler 88 dolardan satılmaktadır.
– Daha fazla bilgi için Argenta Community Tiyatrosu’nun resmi websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Afrika Çirkusu

– Cirque Zuma Zuma, Arkansas State University-Beebe’nin Owen Center tiyatrosunda bir Afrika çirkusu tarzı gösteriyle sahne alacak.
– Daha fazla bilgi için asub.ticketleap.com/zumazuma adresini ziyaret edebilirsiniz.

ASU’da 3D Sanatçılar

– Malcolm Mobutu Smith, Jamie Bates Sloan, Bede Clarke ve Chris Wubbena adlı dört 3D sanatçı, Arkansas State University’ye konuk olacak.
– Smith’in seramikleri, ASU’nun Windgate Center for Three-Dimensional Arts’ta 11 Mart’a kadar sergilenecektir.
– Çalıştaylar Perşembe günü saat 8:00’den 12:00’ye kadar gerçekleşecektir.
– Giriş ücretsizdir.
– Daha fazla bilgi için Arkansas State University’nin resmi websitesini ziyaret edebilirsiniz.

UAG’de Tabut Sanatçısı

– Ganalı sanatçı Jacob Paa Joe Jr., Fayetteville’deki University of Arkansas’ta iki haftalık bir atölye çalışmasını tamamlamak üzere.
– Sanatçı, 15:30’da Studio and Design Center’da bir tabutla bir alay yapacak ve 17:30’da Hillside Auditorium’da bir sanatçı konuşması gerçekleştirecektir.
– Ganalı sanatçının yarattığı tabutlar, Güney Gana toplumları arasında ölülere saygı göstermek amacıyla ortaya çıkmıştır.
– Daha fazla bilgi için University of Arkansas’ın resmi websitesini ziyaret edebilirsiniz.