Denton Temelli Bağlantıları, Tennessee merkezli Vertava Sağlık ve Entegre Bağımlılık Bakımı ile birleşti

Denton merkezli Connections Wellness Group, Dallas-Fort Worth’da 10’dan fazla konumu olan davranış ve ruh sağlığı hizmetleri sağlayıcısı, Tennessee merkezli Vertava Sağlık ve Entegre Bağımlılık Bakımı ile birleşti. Bu birleşme sonucu ortaya çıkan yeni platform şirketi olan Blended Health, “kısmi hastaneleşme programları ve yoğun ayakta tedavi programlarından oluşan grup hizmetleri”ne odaklanmayı hedefliyor.

Anlaşmanın detayları açıklanmamıştır. Blended Health, Texas ve Tennessee’de toplamda 18 klinikle başlamakta ve bu yıl içerisinde yeni konumlar eklemeyi planlamaktadır. Şirket, 400’den fazla kişiyi istihdam etmektedir ve bunların içerisinde 300’den fazla tıbbi psikiyatrist, psikiyatri hemşireleri, ileri düzey psikiyatri hemşire uygulayıcıları ve lisanslı klinik terapistler bulunmaktadır.

Blended Health, Texas kliniklerinin Connections Wellness Group markası altında faaliyet göstermeye devam edeceğini ve bu ay içerisinde tüm Tennessee konumlarının da Connections Wellness Group markasına dönüştürüleceğini belirtmektedir. Vertava Sağlık CEO’su Matt Morgan, Blended Health’in kurucusu ve CEO’su olarak görev yapacak ve şirketin büyümesini desteklemek için yeni bir yönetim ekibinin başında yer alacaktır. Birleşme kapsamında, CWG’nin kurucusu ve eski CEO’su Awstin Gregg, eski görevinden ayrılmış ve yeni oluşturulan şirkete danışman olarak görev yapmaktadır.

“Şirketimizi başlatmak ve tıbbi ve klinik hizmetlerimiz tarafından sunulan uzman bakıma ve yüksek kaliteli sonuçlara erişimi arttırmaya devam etmek heyecan verici bir dönemdir” diyen Morgan, “PHP ve IOP hizmetlerini benzersiz ve derinlemesine bir şekilde gençler ve yetişkinlere sunarak, insanları zihinsel sağlıkta önemli olan şeye bağlamaya odaklandık” şeklinde açıklamada bulundu.

Blended Health, Boston merkezli büyüme sermayesi yatırımcısı Summit Partners tarafından desteklenmektedir. Şirketin lokalize programlarının, kriz durumlarını önlemeye ve yerel hastane acil servislerinde oluşan tıbbi maliyetleri azaltmaya yardımcı olduğunu belirtmektedir. Şirket, programlarının günün her saati mevcut olduğunu ve bu şekilde programlara kolaylıkla uyum sağlanabileceğini vurgulamaktadır.

Blended Health, Amerika’da zihinsel sağlık sorunları yaşayan birçok kişinin tedavi arayışında “tedavi almak için üç ay beklediğini ve yetişkinlerin %50’sinden azının ve gençlerin ise %70’inin zihinsel sorunlarının tedavisini aldığını” belirtmektedir. Yeni oluşturulan ve büyüyen bir platform olarak, bu artan talebi karşılamaya yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Denton merkezli Connections Wellness Group, Dallas-Fort Worth’da çok sayıda konumu olan bir davranış ve ruh sağlığı hizmetleri sağlayıcısıdır. Bu şirket, Tennessee merkezli Vertava Sağlık ve Entegre Bağımlılık Bakımı ile birleşerek Blended Health adı altında yeni bir platform şirketi oluşturdu. Blended Health, “kısmi hastaneleşme programları ve yoğun ayakta tedavi programlarından oluşan grup hizmetleri”ne odaklanmayı hedeflemektedir.

Blended Health, Texas ve Tennessee’de toplamda 18 klinikle faaliyet göstermeye başlamıştır. Şirket, bu yıl içinde yeni konumlar eklemeyi planlamaktadır. Şirket, 400’den fazla kişiyi istihdam etmektedir ve bunların içerisinde 300’den fazla tıbbi psikiyatrist, psikiyatri hemşireleri, ileri düzey psikiyatri hemşire uygulayıcıları ve lisanslı klinik terapistler bulunmaktadır.

Blended Health, Texas kliniklerini Connections Wellness Group markası altında faaliyet göstermeye devam edeceğini ve bu ay içinde tüm Tennessee konumlarının da Connections Wellness Group markasına dönüştürüleceğini belirtmektedir. Vertava Sağlık CEO’su Matt Morgan, Blended Health’in kurucusu ve CEO’su olarak görev yapacak ve şirketin büyümesini desteklemek için yeni bir yönetim ekibinin başında yer alacaktır. Blended Health’in kurucusu ve eski CEO’su Awstin Gregg, yeni oluşturulan şirkete danışman olarak görev yapmaktadır.

Blended Health, Boston merkezli büyüme sermayesi yatırımcısı Summit Partners tarafından desteklenmektedir. Şirket, lokalize programlarının kriz durumlarını önlemeye ve yerel hastane acil servislerinde oluşan tıbbi maliyetleri azaltmaya yardımcı olduğunu belirtmektedir. Şirket, programlarının günün her saati mevcut olduğunu ve bu şekilde programlara rahatlıkla uyum sağlanabileceğini vurgulamaktadır.

Blended Health, Amerika’da zihinsel sağlık sorunları yaşayan birçok kişinin tedavi arayışında “tedavi almak için üç ay beklediğini ve yetişkinlerin %50’sinden azının ve gençlerin ise %70’inin zihinsel sorunlarının tedavisini aldığını” belirtmektedir. Bu nedenle, Blended Health artan talebi karşılamak ve tedaviye erişimi kolaylaştırmak amacıyla kurulan bir platformdur.

Bağlantılar:
Connections Wellness Group
Vertava Sağlık
Summit Partners