Derin Deniz Araştırma Şirketi, MH370’in Bulunmasına Yeni Bir Umut Veriyor

Kuala Lumpur’dan kalktıktan sonra radarlardan kaybolan Malezya Havayolları uçuşu 370’nin 10. yıl dönümü 8 Mart olarak kaydedildi.

Bu uçuşta 6 Avustralyalı dahil olmak üzere, toplamda 239 kişi bulunuyordu.

Deep Sea Vision’ın CEO’su Tony Romeo, 60 Minutes adlı programa yaptığı açıklamada şirketinin bu konuda çığır açabileceğine inandığını belirtti.

Şirket, kayıp uçağı aramak için Hugin 6000 adlı deniz altı insansız araçlarını okyanus tabanına göndermeyi planlıyor.

Romeo, “Deniz tabanının 50 metre üzerinde uçuyor ve ileri geri, ileri geri, ileri geri hareket ediyor” diyerek açıklamasına devam etti.

“Gördüğü her şeyi inceleyen büyük gözleriyle veri topluyor ve yüzeye geri çıkıyoruz. Ardından veriyi bir bilgisayara aktarıp, neleri incelediğini tam olarak izliyoruz.”

Bu yılın başlarında şirket, Romeo’nun Pasifik Okyanusu tabanında Amelia Earhart’ın uçağını bulduğunu iddia edince dünya genelinde büyük ilgi uyandırdı.

Romeo, şirketin teknolojisini “inanılmaz” olarak nitelendirdi ve okyanus tabanında bir kredi kartı numarasını okuma becerisine çok yakın olduğunu söyledi.

Şirketin modifiye edilmiş insansız araçlarının, daha önceki MH370 arama çalışmalarına göre dört kat daha geniş bir alanı tarayabileceğini belirtti.

MH370’i bulabileceğini düşünüp düşünmediği sorulduğunda, Romeo, “Bence bulabiliriz. İnanırlığımızı, yeteneklerimizi kanıtladık. Ekipmanları alıp, yeni teknikler kullanma yeteneğimizi kanıtladık” şeklinde yanıt verdi.

Deep Sea Vision, Malezya hükümetine bir arama önerisi sunmaya hazırlanıyor.

Romeo, “Ve Malezya hükümetinin yanıtlar istediğine inanıyorum.” dedi.

“Büyük bir kaza, böyle bir çarpmanın çözümsüz kalmasını istememeleri gerektiğine inanıyorum. Adaletli değil, ailelere adil olmaz.”

Makaleye göre, 8 Mart tarihinde Kuala Lumpur’dan kalkan Malezya Havayolları uçuşu 370 kayboldu. Uçuşta 239 kişi bulunuyordu, bunlar arasında 6 Avustralyalı da var. Deep Sea Vision adlı şirket, Kayıp uçağı aramak için deniz altı insansız araçlarını kullanmayı planlıyor. Şirketin CEO’su Tony Romeo, şirketin teknolojisini “inanılmaz” olarak nitelendiriyor ve uçağın bulunabileceğine inanıyor.

Anahtar terimler:
– Kuala Lumpur: Malezya’nın başkenti.
– Malezya Havayolları: Malezya’nın ulusal havayolu şirketi.
– MH370: Kaybolan Malezya Havayolları uçuşunun kısaltması.
– Deep Sea Vision: Uçak arama ve keşif konusunda uzmanlaşmış bir şirket.
– Hugin 6000: Deep Sea Vision’ın deniz altı insansız aracı.
– Amelia Earhart: Ünlü Amerikalı havacı, Pasifik Okyanusu’nda kaybolan bir uçak kazasının kahramanı.
– Pasifik Okyanusu: Dünyanın en geniş okyanusu.

Suggested related link:
Deep Sea Vision: Deep Sea Vision şirketinin ana web sitesi.