EPC Hisse Senedi Yükseldi, Ancak Analistlerin Beklentileri Aşan Net Kazanç

Edgewell Personal Care Company (NYSE:EPC) hissedarları için iyi bir hafta oldu, çünkü şirket en son birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı ve hisseleri %5.7 artarak 39.45 dolara yükseldi. Gelirler 489 milyon dolar oldu ve analistlerin tahminlerine neredeyse uygundu. Ancak, yasal kazançlar hisse başına (EPS) beklentileri ezerek, 0.09 dolar olarak geldi ve tahminlerin %80 üzerinde bir performans sergiledi. Kazançlar, yatırımcılar için önemli bir dönemdir. Şirketin performansını takip edebilir, analistlerin gelecek yıl için tahminlerine göz atabilir ve şirkete karşı duygusal bir değişiklik olup olmadığını görebilirsiniz.

Bu düşüncelerle, analistlerin gelecek yıl için neler beklediğini görmek için en son yasal tahminleri topladık. Sonuçları dikkate alarak, Edgewell Personal Care’ın sekiz analisti, 2024 yılında gelirlerin son 12 aya göre yaklaşık 2.31 milyar dolar olmasını bekliyor. Yasal kazançlar hisse başına (EPS) ise %20 artarak 2.57 dolara çıkması bekleniyor. Raporun açıklanmasına yaklaşırken, analistler 2024 yılında 2.30 milyar dolar gelir ve 2.68 dolar EPS tahminleri yapmışlardı. Analistler, yeni sonuçlardan sonra işletme hakkında biraz daha olumsuz düşünüyor gibi görünüyor, çünkü tahmin ettikleri EPS rakamları gelecek yıl için biraz düşmüş durumda.

Analizlerin fiyat hedefi düşük tahminli kazançların ileride hisse fiyatının düşmesine yol açmayacağını düşünerek 44.22 dolarda sabit kaldı. Yine de, fiyat hedeflerini düşünmenin başka bir yolu var, çünkü analistlerin öne sürdüğü fiyat hedefleri aralığına bakmak, geniş bir tahmin yelpazesinin işletme için olası sonuçlar konusunda çeşitli bir görüş olduğunu gösterebilir. En iyimser Edgewell Personal Care analistinin hisse başına 53.00 dolarlık bir fiyat hedefi varken, en kötümseri 34.00 dolar olarak değerlendiriyor. Bu, tahminlerde hala biraz çeşit olduğunu gösteriyor, ancak analistler, hissenin başarı veya başarısızlık durumu olabileceği gibi tamamen bölünmüş görünmüyor.

Daha geniş bir resme bakarak, bu tahminlerin geçmiş performans ve sektör büyüme tahminleriyle nasıl karşılaştırılabileceğini anlayabilen yollarından biriye bakabiliriz. En son tahminlerden açıkça görülüyor ki, Edgewell Personal Care’ın büyüme hızı önemli ölçüde hızlanması bekleniyor. 2024 yılı sonuna kadar tahmini yıllık %2.2 gelir büyümesi, son beş yılda ortalama yıllık %1.2 büyümesinden önemli ölçüde daha hızlıdır. Öte yandan, verilerimiz, benzer bir sektörde işletmeci kapsama alanı olan diğer şirketlerin yıllık %7.1 oranında gelir büyümesi öngördüğünü göstermektedir. Gelecekteki büyüme beklentisi, yakın geçmişten daha parlak olsa da, Edgewell Personal Care’ın genel sektörden daha yavaş büyümesi bekleniyor.

En büyük endişe, analistlerin kazançlar hisse başına tahminlerini düşürmeleri ve bu durumun Edgewell Personal Care için önemli zorluklar getirebileceğini ortaya koymasıdır. Neyse ki, analistler gelir tahminlerini yeniden onayladılar ve beklentiyle uyum içinde ilerlediğini gösterdiler. Verilerimiz, Edgewell Personal Care’ın gelirinin genel sektörden daha kötü performans göstereceğini öngörmektedir. Ortak bir önyargı olmadığını göstermek için, konsensüs fiyat hedefinde önemli bir değişiklik olmadı, bu da işletmenin içsel değerinde önemli bir değişiklik olmadığı anlamına gelmektedir.

Ancak, şirketin kazançlarının uzun vadeli yörüngesi gelecek yıldan çok daha önemlidir. Simply Wall St’de, Edgewell Personal Care için 2026 yılına kadar bir dizi analist tahmini bulunuyor ve bunları ücretsiz olarak platformumuzda görebilirsiniz.

Unutmayın, hala riskler olabileceğini unutmayın. Örneğin, Edgewell Personal Care için 1 uyarı işareti belirledik. Bu makale Simply Wall St tarafından genel bir niteliktedir. Yalnızca geçmiş verilere ve analist tahminlerine dayalı yorumlar sunuyoruz ve tarafsız bir metodoloji kullanıyoruz. Makalelerimiz finansal tavsiye olma amacı taşımaz. Herhangi bir stok satın alıp satmaya yönelik bir öneri oluşturmaz ve hedeflerinizi veya finansal durumunuzu göz önünde bulunduramaz. Temel verilere dayalı uzun vadeli odaklı analiz sunmayı amaçlıyoruz. Analizimizin en son fiyat duyarlı şirket açıklamalarını veya nitel malzemeleri dikkate almayabileceğini lütfen unutmayın. Simply Wall St, bahsi geçen hiçbir hisseye sahip değildir.

Edgewell Personal Care Company (NYSE:EPC), son çeyrek sonuçlarını açıklamasının ardından hisse başına %5.7 artarak 39.45 dolara yükseldi. Gelirler 489 milyon dolar olarak gerçekleşti ve analist tahminlerine yakın oldu. Ancak, hisse başına kazancın beklentiyi aşarak 0.09 dolar olarak gelmesi, tahminlerin %80 üzerinde bir performans sergilediği anlamına geliyor. Kazançlar, yatırımcılar için önemli bir dönemdir. Şirketin performansını takip edebilir, analist tahminlerine göz atabilir ve şirketin duygusal bir değişiklik gösterip göstermediğini görebilirsiniz.

Gelecek yıl için analist tahminlerine göre, Edgewell Personal Care’ın gelirlerinin 2024 yılı sonunda son 12 aya göre yaklaşık 2.31 milyar dolar olması bekleniyor. Hisselerin hisse başına kazancının ise %20 artarak 2.57 dolara çıkması bekleniyor. Analistlerin daha önce yapmış olduğu tahminlere göre, 2024 yılında gelirlerin 2.30 milyar dolar ve hisse başına kazancın 2.68 dolar olması bekleniyordu. Yeni tahminler, hisse başına kazanç beklentilerinin biraz düştüğünü göstermektedir.

Analizlere göre, fiyat hedefleri, düşük tahminli kazançların hisse fiyatını düşürmeyeceği düşüncesiyle 44.22 dolarda sabit kalmıştır. Ancak, tahminlerde birçok çeşitlilik olduğu görülmektedir. En iyimser tahminlere göre hisse başına 53.00 dolar fiyat hedefi bulunurken, en kötümser tahminlerde ise 34.00 dolar hedeflenmiştir.

Edgewell Personal Care’ın büyüme hızının önemli ölçüde hızlanması beklenmektedir. Tahminlere göre, 2024 yılı sonuna kadar yıllık %2.2 gelir büyümesi beklenirken, son beş yılda ortalama yıllık %1.2 büyüme gerçekleşmiştir. Diğer şirketlerin yıllık %7.1 gelir büyümesi öngördüğü benzer bir sektörde, Edgewell Personal Care’ın genel sektörden daha yavaş büyümesi beklenmektedir.

Analizlere göre, şirketin kazançlarındaki uzun vadeli yörünge gelecek yıldan daha önemlidir. Simply Wall St’deki analist tahminlerine göre Edgewell Personal Care için 2026 yılına kadar tahminler bulunmaktadır.

Özetlemek gerekirse, Edgewell Personal Care’ın son çeyrek performansı iyi olarak değerlendirilirken, analistlerin tahminleri ve fiyat hedefleri şirketin geleceği hakkında çeşitli görüşler sunmaktadır.

Anahtar terimler:
– Hisse başına kazanç (EPS): Şirketin hisse başına kar miktarını ifade eder.
– Gelir büyümesi: Şirketin gelirlerindeki artış oranını ifade eder.
– Fiyat hedefi: Analistlerin bir hisse için beklediği hedef fiyatı ifade eder.
– Sektör büyümesi: Bir sektördeki şirketlerin genel olarak beklenen gelir büyümesini ifade eder.

Bağlantılar:
– Edgewell Personal Care resmi web sitesi: link