Grand Rapids Kalecisi Ryan Kerr, Duluth Denfeld’e Karşı Gösterdiği Performansla Etkileyiciydü

Grand Rapids kalecisi Ryan Kerr, Salı akşamı Essentia Duluth Heritage Center’da Duluth Denfeld’e karşı etkileyici bir performans sergilemek için 50’ye ulaşan bir atışı durdurmaya ihtiyaç duymadı. Kerr’in yaptığı kurtarışlar, önemliydi çünkü Denfeld’in üzerinden geçen bir ay önce John Scott’un üst vücut sakatlığı yaşamasından beri çok fazla atış yapmakta zorluk çekiyorlar.

Denfeld kalecisi Connor Doyle 46 kurtarış yaparken, Kerr sadece 16 kurtarış yaparak Grand Rapids’in 3-0’lık bir galibiyet elde etmesini sağladı. Ancak bu bile başlı başına bir zorluk olabilir, Dale Jago’nun (Denfeld antrenörü) belirttiği gibi.

“Rakip bir kaleci için zor olurken, bizim kalecimizin 50 atış yaptığı bir durumda mental olarak oyunun içinde kalmak zordur,” diyor Dale Jago. “Kurtarışları yaptı. Onu test ettik mi? Hayır, beklenen seviyede test etmedik ancak tekrar belirtmek gerekirse, şu anda oldukça eksik oyuncumuz var.”

Yine de, Kerr’in kritik performanslarının arasında 26 Ocak’ta Maple Grove’a karşı oynanan maçta 28 atışı durdurduğu Thunderhawks’ın 3-2’lik galibiyeti bulunuyor. Ancak Salı günü, bu sezonki ilk ‘shutout’ını (karşı takımın hiç gol atamaması) elde etti.

“O sağlam bir performans sergiledi, açıkça bir ‘shutout’ elde etti ve yapması gereken kurtarışları yaptı,” diyor Grand Rapids antrenörü Grant Clafton. “İlk periyotta birkaç şans verdiğimizi sevmedim, ancak o hazır haldeydi. Ryan, tekrar harika bir oyun sergiledi ve bunu üç kalecimizden de beklediğimiz şey bu.”

Grand Rapids kalecisi Ryan Kerr, Salı akşamı Essentia Duluth Heritage Center’da Duluth Denfeld’e karşı etkileyici bir performans sergiledi. Kerr’in yaptığı kurtarışlar, Denfeld’in John Scott’un sakatlığından bu yana atış yapmakta zorlandığı bir dönemde önemliydi.

Denfeld kalecisi Connor Doyle 46 kurtarış yaparken, Kerr sadece 16 kurtarış yaparak Grand Rapids’in 3-0’lık bir galibiyet elde etmesini sağladı. Bu, Dale Jago’nun (Denfeld antrenörü) bile zor bir görev olduğunu belirttiği bir durumdur.

Dale Jago, “Rakip bir kaleci için zor olurken, bizim kalecimizin 50 atış yaptığı bir durumda mental olarak oyunun içinde kalmak zordur” diyor. “Kurtarışları yaptı. Onu test ettik mi? Hayır, beklenen seviyede test etmedik ancak tekrar belirtmek gerekirse, şu anda oldukça eksik oyuncumuz var.”

Kerr’in kritik performansları arasında 26 Ocak’ta Maple Grove’a karşı oynanan maçta 28 atışı durdurduğu Thunderhawks’ın 3-2’lik galibiyeti bulunuyor. Ancak Salı günü, bu sezonki ilk ‘shutout’unu elde etti.

Grand Rapids antrenörü Grant Clafton, “O sağlam bir performans sergiledi, açıkça bir ‘shutout’ elde etti ve yapması gereken kurtarışları yaptı” diyor. “İlk periyotta birkaç şans verdiğimizi sevmedim, ancak o hazır haldeydi. Ryan, tekrar harika bir oyun sergiledi ve bunu üç kalecimizden de beklediğimiz şey bu.”

Key terms:
– Kaleci: Bir spor takımında golü koruyan oyuncu.
– Atış: Bir spor müsabakasında yapılan şut veya vuruş.
– Kurtarış: Kalecinin golü engelleme veya savunma yapma işlemi.
– Üst vücut sakatlığı: Vücudun üst bölümünde meydana gelen sakatlık.
– Eksik oyuncu: Bir takımda görev yapması gereken oyuncunun bulunmaması durumu.
– Shutout: Karşı takımın hiç gol atamaması durumu.

Önerilen ilgili link: Grand Rapids Hockey