John H. Enders Onur İtfaiye Şef Töreni

Berryville’deki John H. Enders İtfaiye Şirketi ve Kurtarma Ekibi, üç on yıl önce kaldırılan eski bir geleneği bu hafta sonu yeniden canlandıracak. Dört genç kadın, Berryville’deki Güney Buckmarsh Caddesi’ndeki şirketin sosyal salonunda Cumartesi günü saat 18.00’de Onursal İtfaiye Şefi Güzellik Yarışması’na katılacak. Halka ücretsiz giriş yapılacak.

Yarışmanın sonunda “John H. Enders Onursal İtfaiye ve Kurtarma Şefi” tacı giyecek. Birinci ikincilik ve Miss Photogenic kazananı da seçilecek.

Onursal şef, Mart ayında Shenandoah Elma Çiçeği Festivali’nin “Şehir İçi ve Şehir Dışı Onursal İtfaiye Şefleri Güzellik Yarışması”na katılacak.

Katılımcılar arasında şunlar da yer alacak:
• Kaylee Anderson, 19 yaşında, Clarke İlçesi’nden Tricia ve Anthony Nalls’ın kızı. Kadın güreşinde yarışan Marymount Üniversitesi’ne devam ediyor.
• Lily Carlisle, 18 yaşında, Clarke İlçesi’nden Todd ve Lynette Carlisle’ın kızı. İlkbaharda bir üniversiteye kriminoloji okumaya gitmeyi planlıyor.
• Kyleigh Goforth, 16 yaşında, Clarke İlçesi’nden Amanda Goforth’ün kızı. Müzik dinlemekten, dışarıda olmaktan ve ailesiyle vakit geçirmekten hoşlanıyor.
• Nora Grubbs, 19 yaşında, Clarke İlçesi’nden Erica ve Carey Grubbs’ın kızı. Purcellville’deki Jenny’s Salonu’nda çıraklık yapıyor.

Miss Clarke İlçesi Fuarı 2023 Noelle Whalen yarışmanın sunuculuğunu yapacak ve mevcut Şehir İçi ve Şehir Dışı yarışma kazananı Kiliegh Smallwood, Enders galibini taçlandıracak.

Ayrıca, Miss Frederick İlçesi Fuarı Adrianna Garcia ve Miss Warren İlçesi Fuarı Olivia Hummer değerlendirme panelinde yer alacak.

Yarışmanın amacı, Chelsea Trenary’nin de belirttiği gibi, Clarke İlçesi’nden 16-21 yaşları arasındaki genç kadınlara Berryville’i ve Enders’ı Elma Çiçeği festivalinde temsil etme fırsatı vermek. Trenary’ye göre, son kazanan 1995 yılında taç giymiş. Neden yarışmanın o zaman durdurulduğu hakkında bir fikrimiz yok. Ancak, Berryville Belediye Başkanı Jay Arnold, uzun süredir Enders gönüllüsü olarak da hatırlamıyor. Ancak, genç kadınların yarışmaya katılmaya olan ilgisinin azalmış olabileceğini tahmin ediyor.

Winchester yakınlarında Greenwood Gönüllü İtfaiye ve Kurtarma Şirketi’ni temsil eden Trenary, 2022 “Şehir İçi ve Şehir Dışı Onursal İtfaiye Şefi” yarışmasında kazananlardan biriydi. Büyükannesi Mary Pyne Longerbeam, 1949 yılında Enders’ın onursal şefi olarak seçilmişti. Bu nedenle, o yarışmanın kendisi için özel bir anlamı var.

Trenary, “Bu bir zamanlar popüler bir gelenekti, bu yüzden onu yeniden hayata döndürmek istedim” diyor. “Berryville’deki kızlara (ve Clarke İlçesi’nde) ilçe fuarları dışında bizi temsil etme şansı vermek istiyorum.”

Cumartesi akşamı, yarışmacılar röportaj, sahnede soru-cevap ve “kişilik kıyafeti” ve akşam elbisesi modelliği gibi geleneksel bir stil yarışmasına katılacak. Kazanan, 3 Mayıs’ta Elma Çiçeği Festivali’ndeki İtfaiyeciler Geçit Töreni’nde Enders personeliyle birlikte binip gidecek. Ayrıca, takip eden gün Büyük Özelliği Geçit Töreni’nde bir platformda yer alacak ve itfaiye şirketini çeşitli topluluk etkinliklerinde temsil edecek.

Dört yarışmacıdan her biri, Trenary’ye göre, Enders’tan bir buket ve hediyeler alacak.

Berryville’deki John H. Enders İtfaiye Şirketi ve Kurtarma Ekibi, eski bir gelenek olan Onursal İtfaiye Şefi Güzellik Yarışması’nı bu hafta sonu yeniden düzenleyecek. Yarışmaya ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Yarışmanın sonunda birinci ise “John H. Enders Onursal İtfaiye ve Kurtarma Şefi” tacını takacak ve ikincilik ve Miss Photogenic kazananları da seçilecektir. Yarışmayı kazanan kişi, Mart ayında Shenandoah Elma Çiçeği Festivali’nde Şehir İçi ve Şehir Dışı Onursal İtfaiye Şefleri Güzellik Yarışması’na katılacak.

Yarışmada yer alacak katılımcılar arasında Kaylee Anderson, Lily Carlisle, Kyleigh Goforth ve Nora Grubbs bulunmaktadır. Bu genç kadınlar, Berryville’i Elma Çiçeği festivalinde temsil etme fırsatı bulacaklar. Yarışmanın sunuculuğunu ise Miss Clarke İlçesi Fuarı 2023 Noelle Whalen yapacak.

Yarışmanın amacı, genç kadınlara Berryville’i ve Enders’ı temsil etme fırsatı sunmaktır. Yarışmanın eskiden popüler olduğu ancak son yıllarda ilginin azaldığı belirtilmektedir. Ancak geçmiş yıllarda yarışmaya katılanların ailelerinden bazılarının hala Enders gönüllüsü olduğu ifade edilmektedir.

Yarışmanın kazananı, Elma Çiçeği Festivali’ndeki İtfaiyeciler Geçit Töreni’nde Enders personeliyle birlikte binip gidecek ve itfaiye şirketini çeşitli topluluk etkinliklerinde temsil edecektir.

Yarışmaya katılan dört yarışmacı da Enders’dan bir buket çiçek ve hediyeler alacaktır.