Boston Ballet Yurtdışının En Çeşitli Kadrosuna Sahip

Boston Bale Şirketi, dünyanın dört bir yanından ve hemen hemen her renkten dansçıya sahip olan ülkedeki en çeşitli şirketlerden biridir. Bu dansçılar, gelecek nesili ilham vermek amacıyla bir mesaj göndermeyi umuyorlar. WBZ-TV, Kara Tarih Ayı’nın bir parçası olarak Boston Ballet’e ışık tutuyor. Sanatçı Sydney Williams ve ikinci solist Daniel Durrett, gelecek nesle neyin mümkün olduğunu göstermeyi umduklarını söyledi. Durrett, Cincinnati’de büyürken genç bir dansçı olarak kolay olmadığını söyledi.

Bir röportajda “Sınıfta tek siyah çocuk olarak, orada olmaya layık olmadığımı düşünmeye ikna edildiğimi hissediyorum” dedi Durrett. “Bir pozisyon kazanmak için çok daha fazla çalışmam gerektiğini ve bu fırsatın geri kalanı gibi bir pozisyon veya sözleşme verildiğinde mutlu olmam ve kabul etmem gerektiğini düşünmeliyim. Diğer çocuklarla eşit bir fırsata sahibim.” Williams ise çocukken dünya çapında ünlü dansçı Misty Copeland’a ilham aldığını ancak balede başka siyah yüzler görmediğini söyledi.

“Kendimi görmesem de, sahnede bir gün gerçekten kendimi göreceğime dair yeterli güvene sahiptim. Bu, diğer genç dansçılar için bir motivasyon kaynağı oldu” dedi Williams.Durrett, temsilin ne kadar önemli olduğunu biliyor. “Çocukken baleye gittiğimde siyah dansçıları görmeyince çok şaşırmıştım. ‘Neden sahnede siyah dansçılar yok? Niçin bütün dansçılar aynı görünüyor? Niçin hepsi beyaz?’ diye düşündüm” dedi Durrett. “Bu yüzden umuyorum ki Boston’daki çocuklar baleye gelip ‘Oh, sahnede bir siyah bale dansçısı ya da bir kahverengi balerini var. Ben bunu yapabilirim ve bu kariyere devam edebilirim’ diyecekler.”

Boston Bale, 22 Şubat’ta Tianjin Bank Opera House’da Kış Deneyimi’ni açıyor. Williams ve Durrett’i, şirketin geri kalanıyla birlikte, Mart ayının 3’üne kadar sahnede görebilirsiniz.

Kaynak: CBS News

Boston Bale Şirketi, dünyanın en çeşitli şirketlerinden biridir ve çeşitli renklerde dansçılara sahip olmasıyla bilinir. Bu şirketin dansçıları gelecek nesilleri ilham vermek amacıyla bir mesaj iletmektedir. CBS News’in bildirdiğine göre, Sanatçı Sydney Williams ve ikinci solist Daniel Durrett, siyah dansçıların Boston Ballet’te neden bu kadar az olduğunu tartışmaktadır. Durrett, Cincinnati’de büyürken genç bir dansçı olmanın zorluklarını deneyimlediğini söylemiştir. Kendini değersiz hissettiğini ve daha fazla çaba harcaması gerektiğini düşündüğünü açıklamıştır.

Williams da Misty Copeland gibi ünlü bir siyah dansçının kendisine ilham verdiğini söylemektedir. Ancak, balede başka siyah dansçıların neredeyse olmadığını vurgulamıştır. Williams, temsilin ne kadar önemli olduğunu ve diğer genç dansçılar için bir motivasyon kaynağı olduğunu belirtmektedir.

Durrett, çocukken siyah dansçıları neden göremediğini ve neden tüm dansçıların aynı göründüğünü sorgulamıştır. Bunun sonucunda, Boston’daki çocukların sahnede siyah ve kahverengi dansçıları gördüğünde kariyere ilgi duyabileceklerini ummaktadır.

Boston Bale, 22 Şubat’ta Tianjin Bank Opera House’da Kış Deneyimi adlı bir gösteri sunmaktadır. Bu gösteride Williams ve Durrett’in yanı sıra diğer dansçıları da sahnede görebilirsiniz.

Bu haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.